Trwa ładowanie...

Niespodziewany zwrot w procesie Strauss-Kahna?

Adwokaci byłego szefa Międzynarodowego Funduszu Walutowego Dominique'a Strauss-Kahna twierdzą, że dysponują informacjami, które mogą "poważnie podważyć wiarygodność" hotelowej pokojówki, która oskarżyła go o próbę gwałtu. Tymczasem sam oskarżony przeprowadził się już do nowego luksusowego apartamentu w Nowym Jorku, gdzie pod nadzorem policyjnym oczekuje procesu.

Share
Niespodziewany zwrot w procesie Strauss-Kahna?
Źródło: AFP
d42ce0p

W liście do prokuratury na Manhattanie adwokaci, William Taylor i Ben Brafman, skrytykowali fakt, że informacje na temat sprawy Strauss-Kahna przeciekły do mediów. Wyrazili też obawę co do prawa ich klientów do sprawiedliwego procesu.

Strauss-Kahn, który przebywa w areszcie domowym w Nowym Jorku, zaprzecza wszystkim zarzutom, m.in. usiłowania gwałtu i bezprawnego uwięzienia.

d42ce0p

Były szef MFW w ubiegłym tygodniu zrezygnował ze stanowiska. Ponownie ma się stawić w sądzie 6 czerwca. Grozi mu 25 lat więzienia.

Areszt domowy w luksusach

Były szef MFW, Dominique Strauss-Kahn, oskarżony o próbę gwałtu, przeprowadził się już do nowego luksusowego apartamentu w Nowym Jorku o powierzchni ponad 600 metrów kwadratowych - podały media. W oczekiwaniu na proces DSK pozostaje tam pod nadzorem policyjnym.

Strauss-Kahn, który po zwolnieniu z aresztu przebywał tymczasowo w mieszkaniu na Broadwayu, przeniósł się w czwartek rano (czasu polskiego) w eskorcie policyjnej do innego, luksusowego apartamentu w ekskluzywnej części Manhattanu - Tribeca.

Trzy piętra, ponad 600 m kw. powierzchni, pięć łazienek, sala kinowa, hammam, jacuzzi - tak, według francuskich mediów, wygląda nowa rezydencja DSK. Miesięczny czynsz za ten apartament kosztuje 50 tys. dolarów (35 tys. euro).

d42ce0p

Były szef MFW pozostanie w tym "luksusowym więzieniu" pod nadzorem elektronicznym, a kiedy będzie chciał z niego wyjść, np. na spotkanie ze swoimi adwokatami czy lekarzem, będzie pilnowany przez policyjną eskortę. Jak twierdzi prasa, razem ze Strauss-Kahnem będzie mieszkać w tej rezydencji jego żona Anne Sinclair.

Francuskie media poświęcają bardzo wiele uwagi nowemu lokum Strauss-Kahna. Proponują nawet swoim odbiorcom "wycieczkę" po tym apartamencie, pokazując wnętrza rezydencji, widniejące na stronie internetowej nowojorskiej agencji nieruchomości. "Czy szokuje Was nowy apartament DSK?" - pyta Francuzów znana telewizja informacyjna BFM.

d42ce0p

Podziel się opinią

Share
d42ce0p
d42ce0p