Trwa ładowanie...

Nieudany przemyt papierosów z Białorusi. 29 tys. paczek ukryte na dachu naczepy

Przemytowi 29 tys. paczek zapobiegli funkcjonariusze KAS na przejściu granicznym w Bobrownikach. Wartość rynkowa ukrytej w dachu kontrabandy wyniosła kilkaset tys. złotych.

Share
Nieudany przemyt papierosów z Białorusi. 29 tys. paczek ukryte na dachu naczepy
Źródło: WP.PL
d20vhlc

Przemytnicy ukryli papierosy w specjalnie przerobionym do tego dachu naczepy (typu chłodnia). Ciężarówka, którą próbowano przeszmuglować kontrabandę, była zarejestrowana w Polsce.

– Podczas szczegółowego sprawdzenia – z pozoru pustej naczepy, poprzedzonego prześwietleniem za pomocą skanera rtg okazało się, że w przerobionym dachu chłodni znajduje się przemyt – poinformował asp. Maciej Czarnecki z zespołu prasowego Izby Administracji Skarbowej w Białymstoku, cytowany przez Polską Agencję Prasową.

Na nielegalny towar złożyło się łącznie 29 tys. paczek papierosów z Białorusi o rynkowej wartości ok. 400 tys. złotych. Za próbę przemycenia odpowie 30-letni polski kierowca.

Zobacz także: Opóźnienia inwestycji kolejowych. Bittel: Do pełnego szczęścia brakuje, ale 60 proc. realizujemy zgodnie z harmonogramem

To nie pierwsza taka próba, ponieważ przed kilkoma dniami funkcjonariusze KAS udaremnili w pobliskiej Kuźnicy podobną próbę wwiezienia kontrabandy. Przemytnicy przerobili dach busa i ukryli w nim nieco ponad 6,7 tys. paczek.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d20vhlc

Podziel się opinią

Share
d20vhlc
d20vhlc