Nieznaczne cofnięcie się dolara

Amerykańska waluta nieznacznie cofnęła się w dół na głównych crossach względem poziomów obserwowanych rano. Uwagę przyciągała oczywiście zmienność na EUR/USD, gdzie notowania w pewnym momencie spadły do 1,1113 naruszając tym samym rejon 1,12 wskazywany przez zależności Fibonacciego (61,8 proc. zniesienia całej historycznej rozpiętości dla EUR/USD).

Nieznaczne cofnięcie się dolara
Źródło zdjęć: © DM BOŚ

23.01.2015 | aktual.: 23.01.2015 17:17

Jednak później rynek powrócił ponad poziom 1,12 i nie zareagował zbytnio na słowa lidera greckiej Syrizy, które padły na ostatniej prostej w kampanii wyborczej przed niedzielnymi wyborami parlamentarnymi. Aleksis Tsipras powtórzył, że zamierza dotrzymać obietnic danym Grekom i nie będzie respektował zobowiązań, które zostały podjęte przez obecne władze. Jednocześnie dał do zrozumienia, że chciałby renegocjować zadłużenie najpóźniej do lipca.

Paradoksalnie nie oznacza to jednak ryzyka Grexitu, a jest jedynie usztywnieniem stanowiska przed trudnymi rundami negocjacji, które czekają Grecję. Pytanie, kto pierwszy zgłosi wolę do kompromisu – czy będą to greccy politycy, którzy w poniedziałek rano być może będą mówić już w innym tonie, niż dzisiaj? Być może wiele będzie zależeć od tego, czy Syriza będzie musiała podzielić się władzą z jakąś małą partią, której opinie nagle staną się dość ważne.

Na wykresie EUR/USD dzienna świeca może przypominać tą, która charakteryzuje punkty zwrotne. To czy tak się stanie będzie zależeć od reakcji rynków w poniedziałek na wyniki greckich wyborów. Potencjalny opór to rejon 1,1379, wyznaczany na bazie dawnego minimum z listopada 2005 r., które złamaliśmy wczoraj. Wsparcie to rejon 1,1200 i dzisiejszy dołek na 1,1113.

[ Wykres dzienny EUR/USD

]( http://finanse.wp.pl/w1,EUR,w2,USD,notowania-waluty-online-waluta.html )

Ciekawe wnioski płyną też z analizy miesięcznego wykresu koszyka BOSSA EUR, gdzie jesteśmy przy ważnych minimach.

[ Wykres miesięczny BOSSA EUR

]( http://finanse.wp.pl/w1,EUR,w2,USD,notowania-waluty-online-waluta.html )

Marek Rogalski
Główny analityk walutowy DM BOŚ

| Prezentowany raport został przygotowany w Wydziale Doradztwa i Analiz Rynkowych Domu Maklerskiego Banku Ochrony Środowiska S.A. z siedzibą w Warszawie tylko i wyłącznie w celach informacyjnych i nie stanowi analizy inwestycyjnej, ani analizy finansowej ani rekomendacji w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005r. (Dz.U. 2005, poz. 206 nr 1715) oraz Ustawy z dnia 29 lipca 2005r. (Dz.U. 2005, Nr 183, poz. 1538 z późn. zm.). Przedstawiony raport jest wyłącznie wyrazem wiedzy i poglądów autora według stanu na dzień sporządzenia i w żadnym wypadku nie może być podstawą działań inwestycyjnych Klienta. Przy sporządzaniu raportu DM BOŚ SA działał z należytą starannością oraz rzetelnością. DM BOŚ SA i jego pracownicy nie ponoszą jednak odpowiedzialności za działania lub zaniechania Klienta podjęte na podstawie niniejszego raportu ani za szkody poniesione w wyniku tych decyzji inwestycyjnych. Niniejszy raport adresowany jest do nieograniczonego kręgu odbiorców. Został
sporządzony na potrzeby klientów DM BOŚ S.A. oraz innych osób zainteresowanych. Nadzór nad DM BOŚ SA sprawuje Komisja Nadzoru Finansowego. Regulaminy doradztwa inwestycyjnego i sporządzania analiz inwestycyjnych, analiz finansowych oraz innych rekomendacji o charakterze ogólnym dotyczących transakcji w zakresie instrumentów finansowych oraz instrumentów bazowych instrumentów pochodnych znajdują się na stronie internetowej bossa.pl w dziale Dokumenty. |
| --- |

Źródło artykułu:Dom Maklerski BOŚ
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)