Trwa ładowanie...
dw8cacd

Nimrod Group przyspiesza uruchomienie zakładu w Łodzi po zamówieniu od Airbusa

Warszawa, 31.08.2015 (ISBnews) - Po otrzymaniu od od Airbusa i Stelia Aerospace wieloletniego kontraktu o wartości 45 mln USD na produkcję seryjną części z blach metalowych do samolotu A350, Nimrod Group przyspiesza uruchomianie Azura Polska w Łodzi - nowego zakładu produkcyjnego, podała firma. 

Share
dw8cacd

"Umowa ta przyspiesza inaugurację działalności Azura Polska, najnowszego oddziału biznesowego Nimrod Group, który w najbliższych tygodniach rozpocznie rekrutację pracowników" - czytamy w komunikacie.

Prezes Nimrod Group Eddy Ephrati powiedział, że warunkiem wstępnym uzyskania ceny produktów seryjnych, której wymagał Airbus i Stelia Aerospace było zaoferowanie konkurencyjnego rozwiązania w zakresie produkcji, łączącego efektywność kosztową i wysokie standardy jakości.

"Pierwsze dostawy z Polski zaplanowano na początek 2016 r." - powiedział Ephrati, cytowany w komunikacie.

Rekrutacja pracowników na początkowe stanowiska pracy w Łodzi, związane ze wsparciem i produkcją, rozpocznie się w nadchodzących tygodniach. Nowi pracownicy zostaną zaproszeni do Francji, na intensywne szkolenia w zakresie produkcji i montażu części precyzyjnych do samolotu A350.

dw8cacd

Nimrod Group jest nowym graczem w przemyśle lotniczo-kosmicznym, znanym głównie dzięki swoim starszym działom biznesowym ESM i Detampel, utworzonym w latach 60. XX wieku. Niedawno grupa odnotowała znaczący wzrost, przejmując firmę DJP, specjalizującą się w nowoczesnych kompozytach o trójwymiarowym plecionym zbrojeniu. W 2013 r. do grupy dołączył Aeroset, specjalizujący się w montażu elementów i struktur, podczas gdy ESM pozostaje zaangażowany w produkcję wielkogabarytowych części podstawowych i standaryzowanych.
(ISBnews)

dw8cacd

Podziel się opinią

Share
dw8cacd
dw8cacd