Trwa ładowanie...
d2ov3pr
18-01-2017 09:30

Noble Securities preferuje akcje banków PKO BP, Alior i Millennium

Warszawa, 18.01.2017 (ISBnews) - Sektor bankowy czeka ciężki 2017 r., przy czym najlepsze perspektywy mają PKO BP, Alior Bank oraz Bank Millennium, uważają analitycy Noble Securities. Po okresie znaczących wzrostów zalecają natomiast sprzedawanie akcji ING Banku Śląskiego.

d2ov3pr
d2ov3pr

"Sektor bankowy czeka naszym zdaniem trudny rok. Z jednej strony brakuje jasności co do zmian regulacyjnych, a w tym rozwiązań kwestii kredytów walutowych, wymaganych współczynników kapitałowych oraz szczegółów co do wysokości opłat na BFG. Z drugiej natomiast, popyt na kredyt ze strony przedsiębiorstw może ożywić się dopiero pod koniec tego roku. W tym samym też czasie można oczekiwać skonkretyzowania ścieżki ewentualnego zacieśniania polityki monetarnej. W efekcie, dopiero druga część rozpoczynającego się roku może dać bankom wiatr w skrzydła, co przełoży się na wyniki w kolejnym, 2018 roku. W obecnym otoczeniu uważamy, że najlepsze perspektywy mają PKO BP, Alior oraz Millennium. Po okresie znaczących wzrostów zalecamy natomiast sprzedawanie akcji ING Banku Śląskiego" - czytamy w raporcie poświęconym sektorowi bankowemu.

"PKO BP choć pozbawione w tym roku dywidendy i obciążone portfelem hipotek w CHF może być ciekawą inwestycją, gdyż posiada hipotek walutowych relatywnie mniej niż Millennium i mBank, a wycenowo - duże dyskonto. Misja wspierania gospodarki naszym zdaniem nie będzie znacząco większa niż dotychczas mimo jej zdecydowanie mocniejszego akcentowania. Ponadto zakładamy, że na tym polu aktywniej będzie działało Pekao, co poniekąd może nieco odciążyć PKO" - czytamy dalej.

Analitycy wznowili rekomendację dla PKO BP na poziomie "kupuj" z 9-miesięczną ceną docelową 37,6 zł (wobec 30,4 zł w chwili sporządzenia rekomendacji).

"Po ogłoszeniu transakcji nabycia Pekao SA oraz rezygnacji Aliora z zakupu Raiffeisen Bank Polska zniknęła niepewność dotycząca struktury właścicielskiej tych dwóch banków, co pozwala na bardziej precyzyjne prognozy na rok 2017 i lata kolejne. Pekao może nieco zmienić filozofię działania i z bardzo konserwatywnej polityki kredytowej pozwolić sobie na szybszy rozwój kosztem większego ryzyka. Alior z kolei, po sfinalizowaniu połączenia z BPH, powinien zacząć pokazywać wyniki czysto operacyjne, co będzie swoistym sprawdzianem po latach wzrostu wspomaganego przejęciami" - napisano też w raporcie.

d2ov3pr

Wznowione rekomendacje dla tych banków to odpowiednio: "trzymaj" z 9-miesięczną ceną docelową 138 zł dla Pekao (wobec 129 zł w chwili sporządzenia rekomendacji) oraz "akumuluj" z 9-miesięczną ceną docelową 68 zł dla Aliora (wobec 59,8 zł w chwili sporządzenia rekomendacji).

"mBank i Millennium to inwestycje z oczywistych względów obarczone większym ryzykiem. Chociaż jeśli spełni się nasz scenariusz bazowy, to uważamy, że ciekawą propozycją może być Millennium jako tańsze i pozbawione konieczności zwrotu finansowania spółce-matce" - czytamy dalej.

Wznowione rekomendacje dla tych banków to odpowiednio: "trzymaj" z 9-miesięczną ceną docelową 363 zł dla mBanku (wobec 361 zł w chwili sporządzenia rekomendacji) oraz "akumuluj" z 9-miesięczną ceną docelową 6,8 zł dla Millennium (wobec 5,75 zł w chwili sporządzenia rekomendacji).

"Długo zyskujący ING Bank Śląski (w pełni zasłużenie patrząc na ostatnie spektakularne wyniki) stał się już w naszej opinii zbyt drogi w porównaniu do pozostałych banków, zwłaszcza że w niedalekim horyzoncie widnieje przed bankiem decyzja, czy podtrzymywać szybki wzrost akcji kredytowej czy kontynuować wypłatę dywidend w dotychczasowej wielkości. Wymagania co do współczynników mogą bowiem uniemożliwić dostarczanie akcjonariuszom jednego i drugiego" - napisali także analitycy.

Wznowili oni rekomendację dla ING BSK na poziomie "sprzedaj" z 9-miesięczną ceną docelową 132,8 zł (wobec 170,6 zł w chwili sporządzania rekomendacji).

(ISBnews)

d2ov3pr
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2ov3pr