ycipk-2olff0

Nowe połączenie American Airlines: Kraków-Chicago. Zniesienie wiz już pewne?

Linie lotnicze American Airlines uruchomią od maja przyszłego roku połączenie z Krakowa do Chicago. Loty będą odbywały się pięć razy w tygodniu. Trasa obsługiwana będzie Boeingami 787-8.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Samoloty z Krakowa do Chicago mają latać pięć razy w tygodniu.
Samoloty z Krakowa do Chicago mają latać pięć razy w tygodniu. (iStock.com)
ycipk-2olff0

"Decyzja American Airlines to dowód na wyjątkowy potencjał Krakowa i Małopolski na rynku amerykańskim. Kolejne, po już funkcjonujących połączeniu PLL LOT, bezpośrednie połączenie z Krakowa do Chicago sprzyja rozwojowi ruchu turystycznego, ale również biznesowego. To właśnie ze Stanów Zjednoczonych pochodzi najwięcej inwestycji zagranicznych lokowanych w Małopolsce. Dobrze wykształceni i przedsiębiorczy Małopolanie, wysoki potencjał rozwoju innowacyjności, znane na świecie centrum outsourcingu, to tylko niektóre atuty naszego regionu" - powiedział prezes Kraków Airport Radosław Włoszek, cytowany w komunikacie.

Czytaj także: Wizy do USA mają zniknąć. Na "saksach za oceanem" będzie można zarobić więcej niż za Odrą

Pierwszy lot linii American Airlines z Chicago do Krakowa zaplanowano na 7 maja 2020 r. To pierwsza trasa amerykańskich linii do Polski.

ycipk-2olff0

Zobacz także: Wizyta Donalda Trumpa w Polsce

Na wieść o nowym połączeniu amerykańskich linii w sieci pojawiły się komentarze, że to najlepszy zwiastiun zniesienia wiz do USA, o które Polska zabiega od wielu lat. Pomoc w tej sprawie deklaruje ambasador USA w Polsce Georgette Mosbacher, która obiecała, że Polacy bez wiz będą podróżować do Stanów najpóźniej od 2020 r.

- Potwierdzam, że do końca roku fiskalnego, tj. do września 2019 r., wymagania dotyczące zniesienia wiz będą spełnione i będziemy w stanie nominować Polskę do programu Visa Waiver - przyznała w rozmowie z tygodnikiem "Do Rzeczy" ambasador USA w Polsce Georgette Mosbacher.

ycipk-2olff0

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polub WP Finanse
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-2olff0

ycipk-2olff0
ycipk-2olff0