WP
blik

Nowy sposób płatności w Biedronce. Początek tuż po weekendzie

We wszystkich sklepach sieci Biedronka od 17 września zapłacimy Blikiem. Akcja informacyjna ma wystartować dzień później.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
W Biedronce nie tylko kartą i gotówką
W Biedronce nie tylko kartą i gotówką (Wikimedia Commons CC BY-SA, Fot: Artur Andrzej)
WP

Informację o tym, że Blik zarządzany przez Polski Standard Płatności stanie się jedną z akceptowanych metod płatności w sklepach z owadem w logo, jako pierwszy podał portal Cashless. Choć ani PSP ani Biedronka oficjalnie nie poinformowały o debiucie, to dziennikarz, który przekazał informację, podkreśla, że potwierdził ją w spółce zarządzającej Blikiem.

Nowa metoda płatności ma być akceptowana we wszystkich Biedronkach od poniedziału 17 września. Dzień później powinna rozpocząć się kampania informacyjna dla klientów. Wejście do największej sieci detalicznej w Polsce może pomóc zwiększyć liczbę transkacji dokonywanych przy pomocy stworzonej w Polsce metody płatności.

W pierwszym półroczu 2018 r. z Blika korztsało 6 mln Polaków. Dokonali oni z jej użyciem 33 mln operacji, co daje 131 tys. transakcji dziennie.

WP

Zobacz też: Płatności mobilne w Polsce

By dokonać płatności Blikiem potrzebujemy aplikacji mobilnej zainstalowanej na smartfonie lub innym urządzeniu mobilnym. po wybraniu opcji, w aplikacji wygenerowany zostanie sześciocyfrowy kod, który będzie potwierdzał dokonanie transakcji.

Jeśli chcemy skorzystać z aplikacji musimy posiadać połączenie z internetem, po wygenerowaniu kodu musimy podać go w wyznaczonym miejscu w sklepie internetowym lub stacjonarnym. Blik daje nam również możliwość wypłacenia pieniędzy z bankomatów.

WP

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

WP
WP