Trwa ładowanie...

Nowy szef KOD ostro o nowym abonamencie RTV. „To jest chamstwo, nie zamierzam płacić”

Krzysztof Łoziński, nowy przewodniczący Komitetu Obrony Demokracji, był gościem Jacka Nizinkiewicza w programie „#RZECZoPOLITYCE”. Rozmowa dotyczyła m.in. nowego abonamentu radiowo-telewizyjnego, którego nie zamierza płacić nowy lider KOD.

Share
Nowy szef KOD ostro o nowym abonamencie RTV. „To jest chamstwo, nie zamierzam płaci攏ródło: PAP, fot: Tytus Żmijewski
d2g0nb4

- Nie będę płacił za abonament radiowo-telewizyjny, bo uważam, że jest to chamstwo. To jest wyciąganie od ludzi pieniędzy na coś, czego nie chcą – powiedział Łoziński. Jacek Nizinkiewicz dopytywał swojego gościa, czy wcześniej uiszczał opłatę za abonament. W tym wypadku odpowiedź także była przecząca.

- Nie zawarłem żadnej umowy z firmą. Telewizja polska to jest podmiot gospodarczy i ja nie mam żadnej umowy z nią zawartej – mówił nowy szef KOD.

Podkreślał, że pomimo tego, iż posiada w domu odbiornik telewizyjny, to samej telewizji nie ogląda. Łoziński wskazał jeden przypadek, w którym mógłby płacić za abonament. - Niech mi ktoś pokaże umowę, którą podpisałem z tą spółką. Wtedy będę płacił - tłumaczył.

d2g0nb4

Gość Jacka Nizinkiewicza liczy się z konsekwencjami prawnymi za swoje postępowanie i - jak sam przyznał - jest gotowy je ponieść.

Kto musi płacić abonament RTV?

Formalnie obowiązek płacenia abonamentu mają gospodarstwa domowe posiadające odbiornik radiowy lub telewizyjny. W tym roku kwota ta wynosi 245,15 zł rocznie. Polacy jednak bardzo niechętnie uiszczają opłatę.

Nowy abonament coraz bliżej. Nikt nie uniknie płacenia

Na 13,6 mln gospodarstw domowych abonament zapłaciło w ubiegłym roku zaledwie 1,12 mln, W 3,5 mln gospodarstw co prawda są zarejestrowane odbiorniki, ale ich właściciele są zwolnieni z płacenia. Są to głównie osoby starsze.

Podczas posiedzenia 25 maja 2017 r. Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji zdecydowała, że opłaty pozostaną na takim samym poziomie. Oznacza to, że za używanie odbiornika radiofonicznego zapłacimy 7 zł miesięcznie lub 75,6 zł za rok. Z kolei, jeśli posiadamy w domu zarejestrowane radio i telewizję, musimy przygotować się na wydatek rzędu 22,7 zł miesięcznie lub 245,15 zł za rok.

d2g0nb4
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2g0nb4
d2g0nb4