Trwa ładowanie...
d2uvfdw

NWZ GPW odwołało Ludwika Sobolewskiego z funkcji prezesa GPW

...

Share
d2uvfdw

17.01. Warszawa (PAP) - Czwartkowe nadzwyczajne walne zgromadzenie GPW odwołało Ludwika Sobolewskiego z funkcji prezesa spółki - poinformował prowadzący obrady.

WZ w sprawie odwołania Sobolewskiego zostało zwołane na wniosek Skarbu Państwa.

Za odwołaniem prezesa opowiedziało się 36.534.947 głosów, przeciwko 42.968, wstrzymało się 42.000 głosów.

Rada Giełdy w grudniu zawiesiła "z ważnych powodów" Ludwika Sobolewskiego. Jednocześnie powierzyła Adamowi Maciejewskiemu, członkowi zarządu spółki, stanowisko wiceprezesa i przekazała mu pełnienie obowiązków prezesa

d2uvfdw

Kontrowersje wokół Sobolewskiego pojawiły się po informacjach prasowych, że prezes GPW zaangażował się w poszukiwanie finansowania dla produkcji filmowej, w której wystąpić miała partnerka życiowa odwołanego prezesa.

Rada Giełdy przeanalizowała raport audytorów dotyczący ewentualnych nieprawidłowości w spółce. Rada Giełdy nie stwierdziła finansowania przez GPW produkcji filmowej, która była przedmiotem doniesień medialnych. Rada Giełdy nie stwierdziła również działań noszących znamiona nacisków wywieranych na spółki notowane na rynku NewConnect lub autoryzowanych doradców.

Jednocześnie Rada wyraziła zdanie, że prezes GPW naruszył zasady etyki w biznesie i wyraziła dezaprobatę dla zachowania prezesa Sobolewskiego, który wraz ze swoim podwładnym zaangażował się w pozyskiwanie środków dla potrzeb finansowania komercyjnej produkcji filmowej. W opinii Rady Giełdy stanowiło to naruszenie zasad etyki w biznesie. (PAP)

pr/ jtt/

d2uvfdw
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2uvfdw
d2uvfdw