Trwa ładowanie...
d45ca6e

NWZ Polimeksu zdecyduje o emisji do 430 mln warrantów i wydzieleniu zakładu w Siedlcach

19.12. Warszawa (PAP) - NWZ Polimeksu zwołane na 16 stycznia podejmie uchwałę ws. emisji do 430 mln warrantów subskrypcyjnych serii 1 zamiennych na akcje seriii Q. Walne podejmie...

Share
d45ca6e

19.12. Warszawa (PAP) - NWZ Polimeksu zwołane na 16 stycznia podejmie uchwałę ws. emisji do 430 mln warrantów subskrypcyjnych serii 1 zamiennych na akcje seriii Q. Walne podejmie też uchwałę ws. wyrażenia zgody na wydzielenie zakładu w Siedlcach i sprzedaży na rzecz spółki zależnej - podał Polimex w komunikacie.

Projekt uchwały przewiduje emisję nie więcej niż 430 mln warrantów subskrypcyjnych serii 1, do objęcia których uprawnieni będą wierzyciele spółki. Każdy z warrantów będzie uprawniał do objęcia jednej akcji serii Q. Ostateczny termin realizacji praw z warrantów to 31 grudnia 2014 r.

Uchwała przewiduje warunkową emisję do 430 mln akcji serii Q. Cena emisyjna akcji serii Q obejmowanych w wykonywaniu praw z warrantów to 0,3 zł.

W ramach redukcji zadłużenia finansowego poprzez konwersję na kapitał zakładowy zarząd Polimeksu planuje skonwertowanie łącznie do 129 mln zł wierzytelności.

d45ca6e

Planowana emisja warrantów zamiennych na akcje serii Q to realizacja zobowiązań wobec wierzycieli. Polimex-Mostostal w połowie października uzgodnił z wierzycielami wstępne warunki drugiego etapu restrukturyzacji zadłużenia finansowego spółki. Porozumienie przewiduje m.in., że Polimex zwoła NWZ w celu uchwalenia nowych emisji akcji, które umożliwią oferowanie potencjalnym inwestorom akcji nowych emisji w celu uzyskania dodatkowych środków pieniężnych oraz umożliwią wierzycielom skonwertowanie wierzytelności wobec spółki na jej kapitał zakładowy.

W listopadzie NWZ Polimeksu, kontynuowane po tygodniowej przerwie, nie podjęło uchwał ws. emisji warrantów emisji subskrypcyjnych s. 1 i 2 zamiennych na akcje s. Q i R, gdyż uchwały nie otrzymały odpowiedniej większości głosów.

Wcześniej Polimeks sygnalizował możliwość sprzedaży zakładu w Siedlcach. W połowie listopada prezes Polimeksu Gregor Sobisch informował jednak, że na początku 2014 r. spodziewa się zakończenia procesu wydzielenia do oddzielnej spółki zakładu w Siedlcach, ale na razie spółka nie wraca do pomysłu jego sprzedaży.(PAP)

gsu/ osz/

(PAP)

gsu/

d45ca6e
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d45ca6e