Trwa ładowanie...
dsfucoy

NWZ PZU wymieniło siedmiu członków Rady Nadzorczej PZU

Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie PZU wymieniło w czwartek siedmiu członków rady nadzorczej spółki - wynika z komunikatu po posiedzeniu NWZ PZU.

Share
dsfucoy

Do rady powołani zostali: Piotr Paszko, Marcin Chludziński, Marcin Gargas, Maciej Zaborowski, Eugeniusz Krześniak, Radosław Potrzeszcz i Jerzy Paluchniak - wynika z komunikatu opublikowanego przez spółkę.

Z rady zostali odwołani, jak podaje spółka w komunikacie: Zbigniew Ćwiąkalski, Zbigniew Derdziuk, Maciej Piotrowski, Dariusz Kacprzyk, Jakub Karnowski, Aleksandra Magaczewska oraz Dariusz Filar.

Członkami rady pozostają Paweł Kaczmarek oraz Alojzy Nowak.

dsfucoy

Walne zdecydowało także, że rada nadzorcza PZU będzie się składać z dziewięciu członków powoływanych przez WZ, jednak Skarb Państwa może powołać dodatkowego członka. Finalnie rada nadzorcza PZU może więc składać się z dziesięciu osób.

W grudniu 2015 roku Andrzej Klesyk zrezygnował z funkcji prezesa PZU na prośbę Skarbu Państwa. Wówczas rada nadzorcza ubezpieczyciela powierzyła Dariuszowi Krzewinie pełnienie obowiązków prezesa do czasu powołania kolejnego prezesa.

Członkowie zarządu są powoływani przez radę nadzorczą na okres wspólnej kadencji, która obejmuje trzy pełne lata obrotowe.

dsfucoy

Podziel się opinią

Share
dsfucoy
dsfucoy