Trwa ładowanie...

Obawiasz się ukrytych kosztów kredytu? Zobacz, jak uniknąć przykrej niespodzianki

Niejeden sprzedawca kredytów potrafi doskonale podkreślić walory oferowanej przez siebie oferty i umiejętne ominąć jej mankamenty. Jeśli potrzebujesz pewnych pieniędzy, możesz skorzystać z nowoczesnego rodzaju doradztwa finansowego – porównywarki on-line.

Obawiasz się ukrytych kosztów kredytu? Zobacz, jak uniknąć przykrej niespodziankiŹródło: Fotolia
dklt6do
dklt6do

Tanio, szybko, a przede wszystkim — bezpiecznie

Reklamy kuszą podkreślonymi graficznie zerowymi prowizjami, ale jak wiadomo nie są to jedyne koszty pożyczek. Obecnie, poza korzystną finansowo ofertą pożyczek, konsumenci cenią wyżej samo bezpieczeństwo pożyczania i brak ukrytych bądź zawyżonych kosztów. Właśnie tego oczekujemy od banków i instytucji finansowych, jeśli pożyczamy, to chcemy wiedzieć, ile oddamy — z dokładnością co do grosza.

Wiele banków w jednym miejscu – bez wychodzenia z domu

Aby sprawdzić ofertę pożyczki lub kredytu, można przeglądać oferty poszczególnych banków na ich stronach internetowych, stacjonarnie, w oddziałach lub zapoznać się z treścią ulotek reklamowych. Ten sposób jest jednak czasochłonny i nieefektywny, utrudnia porównanie różnych produktów bankowych. Oprocentowanie, ewentualne ubezpieczenie i koszty udzielenia pożyczki lub nawet samo szacowanie zdolności kredytowej mogą kryć w sobie dodatkowe opłaty. Znacznie szybszym i skuteczniejszym rozwiązaniem jest skorzystanie z kalkulatorów kredytów gotówkowych, które zbierają informacje z wielu współpracujących z serwisem instytucji bankowych.

Pożyczaj rozważnie, a ominą cię ukryte koszty

Regulacje prawne dotyczące przejrzystości ofert zwłaszcza w dziedzinie finansów zapewniają nam bezpieczeństwo, ale często są pisane małym drukiem lub w mało widocznych miejscach. Nawet osoby, które korzystały już z tego rodzaju ofert, mogą pochopnie stwierdzić, że dana oferta jest tańsza od pozostałych. Stąd konieczność porównania wielu różnych parametrów i co najmniej kilku placówek. Obecnie każdy bank czy firma pożyczkowa ma do zaoferowania kilka produktów, ale tylko porównanie ich w kilku miejscach skutecznie naświetli nam ofertę dostępną na rynku. Dzięki serwisom on-line możemy bez czasochłonnego odwiedzania placówek lub oczekiwania na połączenie z konsultantem zasilić domowy budżet nawet w ciągu kwadransa. Na podjęcie decyzji masz tyle czasu, ile potrzebujesz bez np. presji osób oczekujących w kolejce do doradcy.

Fotolia
Źródło: Fotolia

Czy da się pożyczyć pieniądze za darmo?

Możemy skorzystać z oferty pożyczki określanej jako darmowa, ale takie oferty nie powinny usypiać naszej czujności. Często dotyczą one pierwszej pożyczki w danej placówce. Przykładowo pożyczamy tysiąc złotych na start, ale jeśli potrzebujemy większej kwoty, oferta staje się porównywalna do pozostałych kredytów gotówkowych, lub nawet droższa. Porównujmy rzeczywiste oferty, a nie reklamy, w ten sposób pożyczanie pieniędzy będzie atrakcyjne finansowo i bezstresowe.

Fotolia
Źródło: Fotolia

Pożyczamy bez przepłacania – kredyt na krótko czy na długo?

Rosnące z czasem oprocentowanie pożyczonych przez nas pieniędzy to kolejna pułapka, na którą nietrudno się złapać. Pożyczając niższą kwotę na krótszy czas, oprocentowanie jest niższe i nasze pieniądze oddamy z niewielką dopłatą. Jednak im dłuższy czas kredytowania, tym wyższe oprocentowanie. Oczywiście oferta reklamowa uwzględnia najniższe możliwe koszty kredytu. Jeśli nie chcesz niespodzianki, porównaj oferty także pod tym względem.

WP.PL
Źródło: WP.PL
dklt6do
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dklt6do