Qaqwqwrqw

Obawiasz się ukrytych kosztów kredytu? Zobacz, jak uniknąć przykrej niespodzianki

Niejeden sprzedawca kredytów potrafi doskonale podkreślić walory oferowanej przez siebie oferty i umiejętne ominąć jej mankamenty. Jeśli potrzebujesz pewnych pieniędzy, możesz skorzystać z nowoczesnego rodzaju doradztwa finansowego – porównywarki on-line.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Dodatkowe finansowanie możesz uzyskać w ciągu 15 minut, bez zbędnych opłat i bez wychodzenia z domu
Dodatkowe finansowanie możesz uzyskać w ciągu 15 minut, bez zbędnych opłat i bez wychodzenia z domu (Fotolia)
Qaqwqwrqw

Tanio, szybko, a przede wszystkim — bezpiecznie

Reklamy kuszą podkreślonymi graficznie zerowymi prowizjami, ale jak wiadomo nie są to jedyne koszty pożyczek. Obecnie, poza korzystną finansowo ofertą pożyczek, konsumenci cenią wyżej samo bezpieczeństwo pożyczania i brak ukrytych bądź zawyżonych kosztów. Właśnie tego oczekujemy od banków i instytucji finansowych, jeśli pożyczamy, to chcemy wiedzieć, ile oddamy — z dokładnością co do grosza.

Wiele banków w jednym miejscu – bez wychodzenia z domu

Aby sprawdzić ofertę pożyczki lub kredytu, można przeglądać oferty poszczególnych banków na ich stronach internetowych, stacjonarnie, w oddziałach lub zapoznać się z treścią ulotek reklamowych. Ten sposób jest jednak czasochłonny i nieefektywny, utrudnia porównanie różnych produktów bankowych. Oprocentowanie, ewentualne ubezpieczenie i koszty udzielenia pożyczki lub nawet samo szacowanie zdolności kredytowej mogą kryć w sobie dodatkowe opłaty. Znacznie szybszym i skuteczniejszym rozwiązaniem jest skorzystanie z kalkulatorów kredytów gotówkowych, które zbierają informacje z wielu współpracujących z serwisem instytucji bankowych.

Qaqwqwrqw

Pożyczaj rozważnie, a ominą cię ukryte koszty

Regulacje prawne dotyczące przejrzystości ofert zwłaszcza w dziedzinie finansów zapewniają nam bezpieczeństwo, ale często są pisane małym drukiem lub w mało widocznych miejscach. Nawet osoby, które korzystały już z tego rodzaju ofert, mogą pochopnie stwierdzić, że dana oferta jest tańsza od pozostałych. Stąd konieczność porównania wielu różnych parametrów i co najmniej kilku placówek. Obecnie każdy bank czy firma pożyczkowa ma do zaoferowania kilka produktów, ale tylko porównanie ich w kilku miejscach skutecznie naświetli nam ofertę dostępną na rynku. Dzięki serwisom on-line możemy bez czasochłonnego odwiedzania placówek lub oczekiwania na połączenie z konsultantem zasilić domowy budżet nawet w ciągu kwadransa. Na podjęcie decyzji masz tyle czasu, ile potrzebujesz bez np. presji osób oczekujących w kolejce do doradcy.

Fotolia
Podziel się

Czy da się pożyczyć pieniądze za darmo?

Możemy skorzystać z oferty pożyczki określanej jako darmowa, ale takie oferty nie powinny usypiać naszej czujności. Często dotyczą one pierwszej pożyczki w danej placówce. Przykładowo pożyczamy tysiąc złotych na start, ale jeśli potrzebujemy większej kwoty, oferta staje się porównywalna do pozostałych kredytów gotówkowych, lub nawet droższa. Porównujmy rzeczywiste oferty, a nie reklamy, w ten sposób pożyczanie pieniędzy będzie atrakcyjne finansowo i bezstresowe.

Fotolia
Podziel się
Qaqwqwrqw

Pożyczamy bez przepłacania – kredyt na krótko czy na długo?

Rosnące z czasem oprocentowanie pożyczonych przez nas pieniędzy to kolejna pułapka, na którą nietrudno się złapać. Pożyczając niższą kwotę na krótszy czas, oprocentowanie jest niższe i nasze pieniądze oddamy z niewielką dopłatą. Jednak im dłuższy czas kredytowania, tym wyższe oprocentowanie. Oczywiście oferta reklamowa uwzględnia najniższe możliwe koszty kredytu. Jeśli nie chcesz niespodzianki, porównaj oferty także pod tym względem.

WP.PL
Podziel się
Qaqwqwrqw
Qaqwqwrqw