Trwa ładowanie...

Obiecują 40 mld na drogi, a jednej autostrady nie potrafią dokończyć!

Polacy już niedługo będą jeździć siecią pięknych, nowoczesnych autostrad i dróg ekspresowych, a my damy na to miliardy złotych, które zagwarantują szybką budowę – czy tych obietnic już nie słyszeliśmy?

Share
Obiecują 40 mld na drogi, a jednej autostrady nie potrafią dokończyć!Źródło: Fakt
d4ckvwt

Premier Donald Tusk (55 l.) w piątkowym expose praktycznie powtórzył zapowiedzi z 2007 roku. Tylko jak wierzyć jemu i ministrowi Sławomirowi Nowakowi (38 l.) skoro do tej pory autostradą nie można nazwać nawet fragmentu A2 „otwartego” przed Euro 2012?

Aż 43 mld zł mamy wydać do 2015 roku na autostrady i drogi ekspresowe – to kolejna obietnica rządu. Niestety kolejne miliardy złotych na papierze przez lata nie zamieniły się w rzeczywistość. Do tej pory nie mamy ani jednej dokończonej autostrady.

Oddaną do użytku A2 od granicy z Niemcami do samej Warszawy łatwiej nazwać "drogą przez mękę" niż gotową drogą. Na Euro 2012 uzyskano na niej osławioną "przejezdność" i tyle. Dalej jest "przejezdna". Fakt, że dość wolno bo zdarzają się ograniczenia prędkości nawet do 50 km/h!

– Jakość przede wszystkim. Wolę, żeby droga była oddana 3–4 miesiące później, ale żeby spełniała oczekiwania jakości – tłumaczy minister Nowak. Warto pamiętać więc, że jeśli premier nie spełni swoich obietnic z piątku to tylko dlatego, żeby zapewnić ci, Czytelniku, jak najlepszą jakość.

d4ckvwt
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4ckvwt
d4ckvwt