Trwa ładowanie...
d435chh

Obligacje serii B Wikany zadebiutują na Catalyst w grudniu

Warszawa, 14.12.2015 (ISBnews) - Obligacje serii B Wikany o łącznej wartości nominalnej 7,61 mln zł będą notowane na Catalyst jeszcze w grudniu br. Dla spółki oznacza to powrót na ten rynek, poinformował prezes Robert Pydzik.

Share
d435chh

"W przeszłości obligacje Wikany były już notowane na rynku Catalyst. Wykupiliśmy je zgodnie z warunkami emisji. Obecnie wracamy na ten rynek. Dla naszej Grupy istotne są warunki zaciągania zobowiązań, które w przypadku emisji serii B były atrakcyjne. Uważamy, że są to również atrakcyjne instrumenty dla inwestorów" - powiedział Pydzik, cytowany w komunikacie.

Na Catalyst notowanych będzie 7 612 obligacji serii B wyemitowanych przez Wikanę. Ich jednostkowa wartość nominalna wynosi 1000 zł. Są to niezabezpieczone papiery dłużne wyemitowane po koszcie WIBOR 6 miesięcy plus marża. Termin ich wykupu przypada na 18 stycznia 2017 roku.

"Grupa nie wyklucza, że w kolejnych kwartałach będzie emitowała nowe obligacje. Chce także finansować działalność operacyjną z kredytów bankowych" - czytamy dalej w komunikacie.

Grupa Wikana to jeden z największych deweloperów działających w południowo-wschodniej Polsce. Od 1997 roku akcje spółki notowane są na warszawskiej giełdzie.

(ISBnews)

d435chh

Podziel się opinią

Share
d435chh
d435chh