Trwa ładowanie...

Od czwartku obwodnica Kielc ma być drogą ekspresową S7

Obwodnica Kielc w ciągu krajowej siódemki od czwartku będzie posiadała status drogi ekspresowej - poinformowała PAP rzecznika kieleckiej Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad Małgorzata Pawelec. Dopuszczalna prędkość na tej trasie wyniesie 120 km/h.

Od czwartku obwodnica Kielc ma być drogą ekspresową S7Źródło: WP.PL, fot: Janek Kaliński
d450od3
d450od3

Dwujezdniowa obwodnica Kielc jest już dostępna dla kierowców od ponad miesiąca, w kilku miejscach jednak obowiązują jeszcze ograniczenia prędkości. W środę tymczasowe znaki drogowe mają być usunięte i w czwartek rano ruch na obwodnicy będzie odbywał się już na podstawie docelowego oznakowania. Wtedy trasa będzie już oficjalnie drogą ekspresową.

Do tej pory na terenie województwa świętokrzyskiego krajowa siódemka posiadała parametry dwujezdniowej drogi ekspresowej od węzła w Skarżysku Kamiennej do węzła "Kielce Północ". Teraz dołączy do tego odcinek kieleckiej obwodnicy, omijającej miasto od strony północnej i zachodniej.

Przebudowa obwodnicy Kielc to największa inwestycja drogowa na terenie województwa świętokrzyskiego, realizowana przez GDDKiA przy udziale środków z Unii Europejskiej. Całkowity koszt inwestycji sięga 837 mln zł. Powstaje ona w ciągu drogi krajowej nr 7, łączącej Trójmiasto z przejściem granicznym ze Słowacją w Chyżnem. Nowa obwodnica skróci czas przejazdu m.in. między Warszawą a Krakowem.

Inwestycja obejmuje budowę 22,7-km trasy ekspresowej, przebudowę węzłów komunikacyjnych w Jaworzni (Kielce-Jaworznia), Chęcinach (Kielce-Południe) i Kostomłotach (Kielce-Zachód) oraz zjazdów z S7 na krajową drogę nr 74. Powstało 18 wiaduktów, dziewięć mostów, cztery przejścia dla pieszych i trzy przejścia dla dużych zwierząt nad drogą ekspresową.

d450od3
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d450od3