Trwa ładowanie...

Od dzisiaj szybki internet LTE w Cyfrowym Polsacie

Od wtorku Cyfrowy Polsat oferuje usługę bardzo szybkiego internetu - LTE. Tempo rozwoju sieci LTE będzie uzależnione od zgody UOKiK na zakup Polkomtela przez Zygmunta Solorza-Żaka.

Od dzisiaj szybki internet LTE w Cyfrowym PolsacieŹródło: Jupiterimages
dxdlcix
dxdlcix

Od wtorku Cyfrowy Polsat oferuje usługę bardzo szybkiego internetu - LTE. Tempo rozwoju sieci LTE będzie uzależnione od zgody UOKiK na zakup Polkomtela przez Zygmunta Solorza-Żaka.

Sieci LTE (ang. Long Term Evolution) mogą być nawet kilkadziesiąt razy szybsze niż obecnie wykorzystywane przez krajowych operatorów komórkowych, oferujących usługi telefoniczne i bezprzewodowy internet. Dzięki nim można np. oglądać wideo w wysokiej rozdzielczości w komórkach i szybko przesyłać duże pliki przez internet.

- Technologia, na której zaczniemy dziś świadczyć usługi internetowe, to technologia szczególna. Wierzę, że zrewolucjonizuje ona nie tylko rynek internetu mobilnego, ale rynek internetu w ogóle - powiedział dziennikarzom prezes spółki Dominik Libicki.

dxdlcix

Dodał, że wierzy, iż tak jak obecnie internet jest dodatkiem do telewizji, tak dzięki internetowi LTE spółka będzie pozyskiwała klientów dla usług telewizyjnych. - Zakładamy, że wprowadzenie LTE przyspieszy proces pozyskiwania klientów, ze względu na możliwość zakupu tej usługi solo, bez konieczności łączenia jej z usługą telewizyjną - dodał.

Zapytany o przewidywania odnośnie tempa rozbudowy sieci LTE Libicki odpowiedział: - Tempo budowy sieci będzie zależało od wyrażenia zgody przez prezes UOKiK na przejęcie Polkomtela. Jeśli transakcja zostanie sfinalizowana, Mobyland będzie mógł korzystać z infrastruktury Polkomtela, co przyspieszy rozwój sieci.

W 2010 roku Mobyland i Centernet, spółki zależne Aero 2, uruchomiły sieć telekomunikacyjną w technologii LTE 1800, chcąc ją oferować innym operatorom. W połowie grudnia 2010 roku Cyfrowy Polsat podpisał umowę, zgodnie z którą Mobyland ma zapewnić dostęp do usługi bezprzewodowej transmisji danych, realizowanej w pasmach 1800 MHz (LTE) oraz 900 MHz (HSPA+).

Na początku lipca akcjonariusze Polkomtela podpisali ze spółką Spartan Capital Holdings należącą do Zygmunta Solorza-Żaka umowę sprzedaży 100 proc. akcji Polkomtela. Całkowita wartość transakcji wyniesie 18,1 mld zł. Transakcja wymaga zgody Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów, która według umowy, musi zostać pozyskana do końca 2011 roku.

dxdlcix

Usługi LTE Cyfrowego Polsatu są dostępne obecnie na ponad 500 stacjach bazowych, w około 1,3 tys. miejscowościach. W kolejnych etapach sieć będzie sukcesywnie rozbudowywana.

Testy konsumenckie usługi LTE zostały przeprowadzone w dniach 16 marca - 31 sierpnia br. Wzięło w nich udział około 2 tys. testerów, czyli uczestników akcji "Zapisz się na Internet LTE", pracowników i współpracowników operatora, pracowników sieci sprzedaży Cyfrowego Polsatu oraz przedstawicieli mediów.

Z badań spółki wynika, że usługa LTE spełniła oczekiwania 65 proc. testerów.

dxdlcix
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dxdlcix