Trwa ładowanie...

Od niedzieli korekta rozkładu jazdy na kolei. Co się zmieni?

To ostatnia zmiana w rozkładzie w tym roku. Wymuszają ją prace remontowe, prowadzone na szlakach kolejowych.

Od niedzieli korekta rozkładu jazdy na kolei. Co się zmieni?Fot: Bartosz Wawryszuk
d4mrmrq
d4mrmrq

W niedzielę 16 października zacznie obowiązywać korekta rozkładu jazdy na kolei. To ostatnia zmiana w rozkładzie w tym roku. Wymuszają ją prace remontowe, prowadzone na szlakach kolejowych. Po 10 grudnia wejdzie nowy - roczny rozkład jazdy.

Pasażerowie muszą liczyć się z dodatkowymi utrudnieniami. Do 10 grudnia zostanie ograniczony ruch pociągów na trasie z Krakowa do Zakopanego. W wybrane dni pasażerów będą wozić wynajęte autobusy. Autobus będzie kursował zamiast pociągu TLK Malinowski.

Bezpośrednio do Zakopanego pasażerowie dojadą nocnymi składami TLK Luna oraz TLK Wenus.

Natomiast ze względu na ruch jednotorowy na odcinku Katowice Ligota - Tychy, od 17 października do 10 grudnia, od poniedziałku do piątku, skład IC Korfanty kursować będzie w skróconej relacji do Katowic. W weekendy pociąg ten będzie jeździł normalnie, czyli na trasie Warszawa - Bielsko-Biała - Warszawa.

d4mrmrq

Podróżni jadący z Lublina i Stalowej Woli w kierunku Rzeszowa od niedzieli zyskają zaś nowy, wygodny przystanek - Chmielów Zagumnie.

Jak mówi Karol Jakubowski z Polskich Linii Kolejowych, zmiany dotyczą także mieszkańców Wielkopolski. Kolejarze wprowadzają zmiany w kursowaniu nocnych pociągów między Poznaniem a Wrocławiem. Składy PKP Intercity pojadą zmienioną trasą przez Ostrów Wielkopolski. Dotyczy to pociągów IC Centaurus i TLK Aurora. Karol Jakubowski prosi, by podróżni sprawdzali wcześniej na dworcach wszystkie informacje o zmianach.

Kolejarze kontynuują prace na odcinku z Włocławka do Aleksandrowa Kujawskiego. Pociągi mają wytyczone objazdy. IC Chemik oraz IC Doker pojadą trasą okrężną od Kutna do Bydgoszczy przez Zamków i Inowrocław.

Jeszcze większe utrudnienia czekają pasażerów w przyszłym roku. Na wielu szlakach rozpoczną się remonty, a co za tym idzie ruch pociągów będzie ograniczony. Dotyczy to między innymi trasy z Warszawy do Lublina. Zostanie tam częściowo wstrzymany ruch pociągów na kilku odcinkach. Zostanie uruchomiona komunikacja zastępcza, a pociągi dalekobieżne ze stolicy do Lublina będą zostaną skierowane na objazdy przez Łuków i Parczew.

Kolejarze rozpoczną też remont lokalnej linii z Warszawy do Grodziska Mazowieckiego, unieruchomiony będzie też odcinek Centralnej Magistrali Kolejowej, która jest elementem trasy z Warszawy do Katowic i Krakowa.

d4mrmrq
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4mrmrq