Trwa ładowanie...

Od nowego roku wzrosną podatki!

Od nowego roku wzrosną stawki podatków i opłat pobieranych przez samorządy. Wirtualna Polska przygotowała zestawienie górnych stawek tych danin.

Od nowego roku wzrosną podatki!Źródło: Fotolia, fot: whitelook
d2hahpk
d2hahpk

Dla miast pieniądze uzyskane z podatków i opłat lokalnych są ważnym elementem przychodów. W związku z tym nie ma co liczyć na inne stawki niż maksymalne, szczególnie w przypadku dużych metropolii. W mniejszych miastach jest zresztą podobnie - albo podatki są na najwyższym poziomie, albo na bardzo do niego zbliżonym.

Nowe stawki zostały przedstawione w obwieszczeniu Ministra Finansów w sprawie górnych granic stawek kwotowych podatków i opłat lokalnych obowiązujących w 2014 roku i opublikowane w Monitorze Polskim 2013 poz. 724.

Górne stawki podatków i opłat lokalnych przelicza się co roku według wskaźnika cen towarów i usług konsumpcyjnych za okres pierwszego półrocza roku poprzedniego. Zgodnie z komunikatem Prezesa GUS z dnia 15 lipca ceny towarów i usług wzrosły w I półroczu 2013 roku o 0,9 proc.

(fot. MF / wp.pl)
Źródło: (fot. MF / wp.pl)

*w zależności od liczby osi, dopuszczalnej masy całkowitej pojazdu i rodzaju zawieszenia stawki podatku nie mogą być niższe od kwot określonych załącznikiem do ustawy - zmianie uległy również te załączniki i kwoty minimalne podatku

d2hahpk
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2hahpk