Trwa ładowanie...
energia

Ogrzewanie domów w Polsce pochłania tyle energii, co cały nasz przemysł

Za 1/3 całego zużycia energii odpowiada sektor mieszkaniowy. - Aż 22 proc. energii jest wykorzystywane tylko do ogrzewania naszych budynków. Ogrzewanie domów i mieszkań w Polsce pochłania niemal tyle energii, co cały przemysł lub transport – tłumaczy Bartłomiej Derski, ekspert WysokieNapiecie.pl. Dlaczego tak jest? - Nasze budynki mają znacznie gorsze parametry techniczne niż budynki stawiane na Zachodzie. Mamy cienkie ściany, często te domy nie są nawet otynkowane – wylicza ekspert.

Share
Ogrzewanie domów w Polsce pochłania tyle energii, co cały nasz przemysł
Źródło: Fotolia
d414jfe

Za 1/3 całego zużycia energii odpowiada sektor mieszkaniowy. - Aż 22 proc. energii jest wykorzystywane tylko do ogrzewania naszych budynków. Ogrzewanie domów i mieszkań w Polsce pochłania niemal tyle energii, co cały przemysł lub transport – tłumaczy *Bartłomiej Derski, ekspert WysokieNapiecie.pl. Dlaczego tak jest? - Nasze budynki mają znacznie gorsze parametry techniczne niż budynki stawiane na Zachodzie. Mamy cienkie ściany, często te domy nie są nawet otynkowane – wylicza ekspert. *Z opublikowanych w lutym danych GUS wynika, że 30 proc. polskich rodzin nie jest w stanie zapewnić sobie komfortu termicznego: marznie zimą i ma za gorąco latem. I chociaż w ciągu ostatniej dekady zużycie energii przez gospodarstwa domowe spadało systematycznie o niemal 1 proc. rocznie, to nadal jest ono bardzo wysokie.

-Tanie budowanie domów jest dla Polaków ważniejsze niż tania eksploatacja wybudowanych budynków – uważa Bartłomiej Derski.

d414jfe

Podziel się opinią

Share
d414jfe
d414jfe