Trwa ładowanie...
d2hazsb

OilTechnoGroup, spółka kontrolowana przez Petrolinvest, ma umowę o wspólnych operacjach z Totalem

24.05. Warszawa (PAP) - OilTechnoGroup (OTG), spółka kontrolowana przez Petrolinvest, zawarła z firmą Total E&P Koblandy umowę o wspólnych operacjach, na podstawie której Total...

Share
d2hazsb

24.05. Warszawa (PAP) - OilTechnoGroup (OTG), spółka kontrolowana przez Petrolinvest, zawarła z firmą Total E&P Koblandy umowę o wspólnych operacjach, na podstawie której Total zostanie operatorem dla wszystkich prac na terenie kontraktu OTG, z wyjątkiem prac na strukturze Shyrak, które Petrolinvest będzie prowadzić na obecnym etapie samodzielnie - podał Petrolinvest w komunikacie.

Porozumienie to jest następstwem umowy farm-out zawartej pomiędzy Petrolinvestm, OTG i Total w marcu 2010 roku, na mocy której Total zobowiązał się do sfinansowania prac na terenie kontraktu OTG w kwocie 70 mln USD. Obejmują one między innymi wiercenie odwiertu Koblandy-4, w zamian za co OTG zobowiązało się do przeniesienia na rzecz Total 50 proc. udziału w Kontrakcie OTG.

"Koszty działalności operatora związane ze wspólnymi pracami (nie dotyczy to prac prowadzonych przez OTG samodzielnie na strukturze Shyrak) pokrywane będą przez strony w stosunku do ich udziału w kontrakcie, przy czym w okresie wykonywania odwiertu Koblandy-4 (...) koszty przypadające na OTG pokrywane będą przez Total" - napisano w komunikacie.

"OTG będzie zobowiązany do zwrotu przypadających na OTG, a opłaconych przez Total kosztów odwiertu Koblandy-4 (powiększonych o odsetki w wysokości LIBOR + 5 proc.) z udziału OTG w produkcji odwiertu Koblandy-4 lub ze środków pochodzących ze sprzedaży tej produkcji" - podała spółka. (PAP)

morb/ jtt/

d2hazsb

Podziel się opinią

Share
d2hazsb
d2hazsb