Trwa ładowanie...

OLT Express Germany złożył wniosek o upadłość

Niemieckie linie lotnicze OLT Express Germany złożyły wniosek o upadłość - poinformował we wtorek rzecznik przewoźnika Matthias Burkard. Sprawa trafiła do sądu w Esslingen. Od poniedziałku odwołano wszystkie loty. O losie 500 pracowników zdecyduje syndyk.

OLT Express Germany złożył wniosek o upadłośćŹródło: Jupiterimages
d2aa1jw
d2aa1jw

Na tymczasowego syndyka masy upadłościowej powołano prawnika Jana Markusa Plathnera z kancelarii adwokackiej Brinkmann & Partner - podała agencja dpa.

Założona w 1958 roku w Emden Ostfriesische Lufttransport GmbH (OLT) należała do najstarszych niemieckich linii lotniczych.

W 2011 roku kupiła ją polska grupa kapitałowa Amber Gold z Gdańska, tworząc wraz z kilkoma innymi spółkami markę OLT Express. W tej strukturze OLT Express Germany GmbH pozostała odrębnym przedsiębiorstwem.

Po upadku Amber Gold w lecie 2012 roku linie lotnicze OLT Express Germany zostały przejęte przez holenderskiego inwestora Panta Holdings.

d2aa1jw

Ostatnio flota przewoźnika składała się z 15 samolotów, obsługujących połączenia w Niemczech.

Firma przeżywała ostatnio poważne kłopoty finansowe. Pod koniec ubiegłego roku OLT straciły dwa duże zamówienia. Kierownictwo firmy opracowało program restrukturyzacji, który został jednak odrzucony przez holenderskiego właściciela.

Zdaniem Związku Niemieckiego Transportu Lotniczego upadek OLT jest dowodem na trudną sytuację całej branży w Niemczech. "OLT jest trzecim przewoźnikiem w ciągu roku, który musiał ogłosić upadłość" - powiedział prezes organizacji Klaus-Peter Siegloch. Wskazał na rosnące obciążenia podatkowe ze strony państwa, które mają negatywny wpływ na konkurencyjność niemieckich linii lotniczych.

d2aa1jw
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2aa1jw