Trwa ładowanie...
d3tvgsh
08-12-2015 18:35

Opole/ Porozumienie PGE i miasta ws. wsparcia m.in. sportu i kultury

Współpracę w obszarze kultury, sportu i społecznej odpowiedzialności biznesu przewiduje podpisane we wtorek przez PGE i miasto Opole porozumienie dot. programu "PGE dla Opola". Wymiernym jego efektem ma być m.in. wsparcie hokejowego klubu Orlik Opole.

d3tvgsh
d3tvgsh

Porozumienie podpisali we wtorek w opolskim ratuszu prezes PGE Polskiej Grupy Energetycznej SA Marek Woszczyk i prezydent Opola Arkadiusz Wiśniewski. Jak poinformowano w przekazanych mediom materiałach głównym celem tego porozumienia jest "stworzenie płaszczyzny do profesjonalnej współpracy () na rzecz lokalnej społeczności Opola" podejmowanej w obszarach kultury, sportu i społecznej odpowiedzialności biznesu.

Wiśniewski podkreślił przy podpisaniu dokumentu, że Opole od lat zabiegało o to, by tak ważny inwestor zaangażował się również w sprawy miasta. "Dziś jest taki moment, że możemy to zaangażowanie w znaczącym stopniu pokazać" - zaznaczył.

Z kolei prezes PGE mówił, że spółka którą kieruje od lat jest zaangażowana w sponsoring sportu, kultury i aktywność w ramach CSR, ale "pierwszy raz zawiera umowę ramową z miastem", dzięki czemu "ubiera w bardzo konkretne, strategiczne ramy tę współpracę". "Tym samym gwarantując, że ta współpraca nie będzie miała charakteru jednorazowego" - podkreślił.

Woszczyk dodał, że PGE zależy na "długoletniej dobrej współpracy z samorządem i miastem", bo przynosi ona korzyści obu stronom. Zwłaszcza, że - jak zaznaczył - PGE rozbudowuje właśnie znajdującą się pod Opolem Elektrownię Opole, która ma być "najbardziej efektywną elektrownią opalaną węglem kamiennym, jaka będzie funkcjonowała w Polsce".

d3tvgsh

W Elektrowni Opole od początku ub. roku powstają dwa nowe bloki na węgiel kamienny o łącznej mocy 1800 MW. To inwestycja warta ponad 11,5 mld zł.

Wymiernym efektem programu "PGE dla Opola" ma być m.in. wsparcie sponsorskie dla ekstraklasowego hokejowego klubu Orlik Opole. Woszczyk zaznaczył, że negocjacje w tej sprawie trwają i nie chciał ujawniać szczegółów. Podał, że umowa z klubem może zostać sfinalizowana na początku roku. Według niego współpraca z Orlikiem ma dać tej drużynie "szansę, by stawała się coraz lepsza i była liderem rankingów".

Obecny na konferencji we wtorek w opolskim ratuszu prezes Orlika Opole Dariusz Sułek w rozmowie z mediami powiedział, że "na taki dzień czeka chyba każdy z prezesów klubów nie tylko w Polsce, ale też za granicą". "Pozyskanie partnera biznesowego, strategicznego sponsora tytularnego, jest jedną z najlepszych możliwych opcji dla klubu" - mówił.

Wiceprezydent Opola Janusz Kowalski, który - również przy zaangażowaniu ówczesnego europosła PiS, dziś ministra skarbu Dawida Jackiewicza - zabiegał o większe zaangażowanie PGE w sprawy miasta podkreślił we wtorek, że program "PGE dla Opola" to "nowa jakość współpracy między biznesem a samorządem". Dodał także, że w najbliższym czasie będą trwały prace, by "nadać porozumieniu PGE i miasta rzeczywistą wieloletnią treść".

d3tvgsh
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3tvgsh