Trwa ładowanie...
d1n45dy
14-11-2016 11:25

Oracle Polska: W MRPiPS wdrożono rozwiązanie do obsługi Karty Dużych Rodzin

Warszawa, 14.11.2016 (ISBnews) - Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej (MRPiPS) wdrożyło rozwiązanie informatyczne, polegające na zapewnieniu infrastruktury do obsługi beneficjentów programu "Karta Dużych Rodzin" (KDR) oraz analityki związanej z tym programem, podało Oracle Polska.

d1n45dy

"W związku z programem KDR Ministerstwo podjęło decyzję o rozbudowie zintegrowanej platformy bazodanowej w celu podniesienia wydajności i bezpieczeństwa infrastruktury informatycznej obsługującej program oraz zbudowanie dla jej obsługi odpowiedniej platformy analityczno-raportowej. Platformą sprzętową dla infrastruktury IT programu jest maszyna bazodanowa Oracle Exadata. Wdrożenie prowadziła firma Pentacomp, partner Oracle Polska. Podczas trwającego zaledwie miesiąc wdrożenia wykonano rozbudowę maszyny Oracle Exadata do wersji Quater Rack (dwukrotne zwiększenie dostępnej mocy obliczeniowej), włączenie dodatkowych licencji oprogramowania bazodanowego wraz z opcjami" - czytamy w komunikacie.

"Dzięki sprawnie przeprowadzonej przez naszego partnera rozbudowie środowiska IT, Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej otrzymało wydajną, bezpieczną i stabilną platformę bazodanową, spełniającą wszystkie obecne wymagania oraz także te, które mogą pojawić się w przyszłości" - skomentował odpowiedzialny za sprzedaż systemów Oracle Engineered Systems w Oracle Polska Krzysztof Jankiewicz, cytowany w komunikacie.

Karta Dużych Rodzin to rządowy program dla rodzin wielodzietnych, zakładający wydawanie dla każdej nich dokumentu uprawniającego do zniżek w państwowych muzeach, galeriach, placówkach sportowych, parkach narodowych oraz w komunikacji publicznej i PKP. Do programu poprzez system zniżek - wzorem innych państw - przystępować mogą również partnerzy prywatni, np. sklepy czy hurtownie.

Oracle to globalny koncern, który opracowuje sprzęt i oprogramowanie, które współpracują ze sobą w chmurze i w centrach przetwarzania danych przedsiębiorstw.

(ISBnews)

d1n45dy
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1n45dy