Trwa ładowanie...
dyrof2j

Orange chce mieć 720 tys. gosp. domowych w zasięgu internetu FTTH do końca roku

Warszawa, 01.10.2015 (ISBnews) - Orange Polska chce mieć 720 tys. gospodarstw domowych w zasięgu internetu światłowodowego w 16 miastach Polski na koniec bieżącego roku, poinformował prezes Bruno Duthoit. Operator podtrzymał, że tegoroczne inwestycje w sieć FTTH sięgną do 450 mln zł.

Share
dyrof2j

"Kontynuujemy bardzo szybki rollout sieci światłowodowej i chcemy mieć 720 tys. gospodarstw domowych w zasięgu internetu światłowodowego. Obecnie z superszybkiego internetu od Orange może skorzystać niemal 400 tys. gospodarstw domowych" - powiedział Duthoit podczas spotkania z dziennikarzami.

Tegoroczne inwestycje Orange Polska w sieć FTTH ( z ang. Fiber-To-The-Home, czyli światłowód do domu) realizowane na terenie 16 miast. Operator podał, że w sumie w 2015 roku firma przeznaczy na ten cel do 450 mln zł, które trafią do ok. 250 lokalnych dostawców, podwykonawców i firm projektujących.

Jednocześnie Orange Polska wprowadził do swojej oferty domowy internet światłowodowy Supernova o prędkości do 600 Mb/s.

dyrof2j

Supernova jest dostępna w trzech opcjach prędkości: 100 Mb/s, 300 Mb/s i 600 Mb/s. Ze wszystkich opcji prędkości można już korzystać lub będzie można w najbliższych tygodniach w Warszawie, Lublinie, Białymstoku, Bydgoszczy, Katowicach, Łodzi, Szczecinie, Wrocławiu, Elblągu, Sosnowcu i Zielonej Górze. Natomiast w Krakowie, Opolu, Piotrkowie Trybunalskim, Mysłowicach i Gdańsku, Supernova będzie początkowo dostępna w 2 opcjach prędkości: 100 Mb/s i 300 Mb/s.

Orange Polska (dawniej TPSA i PTK Centertel) to wiodący dostawca usług telekomunikacyjnych w Polsce. Orange dostarcza m.in. usługi telefonii stacjonarnej, dostępu do internetu, telewizję oraz usługi transmisji głosu przez internet (VoIP), a także świadczy usługi telefonii komórkowej, w tym usługi trzeciej generacji w standardzie UMTS oraz usługi oparte na technologii CDMA.

(ISBnews)

dyrof2j

Podziel się opinią

Share
dyrof2j
dyrof2j