Trwa ładowanie...
d49mb3b

Orange Polska chce min. podwoić bazę klientów FTTH do ok. 180 tys. w br.

Warszawa, 14.02.2017 (ISBnews) - Orange Polska chce co najmniej podwoić liczbę klientów usługi światłowodowej FTTH w porównaniu do wyniku na koniec 2016, poinformował członek zarządu ds. finansowych Maciej Nowohoński. Oznacza to wzrost do min. ok. 180 tys. klientów na koniec roku.
Share
d49mb3b

"Chcemy co najmniej podwoić bazę FTTH wobec poziomu, z jakim skończyliśmy 2016 r." - powiedział Nowohoński podczas spotkania z dziennikarzami.

Na początku lutego operator przekroczył poziom 100 tys. klientów usługi światłowodowej.

Prezes operatora Jean Francois Fallacher wskazał, że Orange pozyskał 31 tys. nowych klientów FTTH w samym IV kw. 2016 r., z czego 80% to nowi klienci, a 50% stało się klientami usługi konwergentnej.

d49mb3b

"To pokazuje, że nasza inwestycja w FTTH już działa. Planujemy zwiększenie zasięgu o dalsze 1 mln gospodarstw domowych, co oznacza wzrost o 40% r/r" - wskazał prezes operatora.

Obecnie Orange Polska ma 6,5% penetracji zasięgu FTTH i Nowohoński stwierdził, że to normalna europejska średnia na tym etapie projektu.

Fallacher zapowiedział na ten rok przyspieszenie roll-out światłowodu oraz transformacji firmy, aby zdynamizować jej rozwój, dzięki "inwestycjom w przyszłość".

Orange Polska (dawniej TPSA i PTK Centertel) to wiodący dostawca usług telekomunikacyjnych w Polsce. Orange dostarcza m.in. usługi telefonii stacjonarnej i komórkowej, dostępu do internetu, telewizję oraz usługi transmisji głosu przez internet (VoIP).

(ISBnews)

d49mb3b

Podziel się opinią

Share
d49mb3b
d49mb3b