Trwa ładowanie...
d3obupv

Orange Polska dba o bezpieczeństwo w cyberprzestrzeni

Cyberbezpieczeństwo jest jednym z ważniejszych wyzwań XXI wieku. Dlatego Orange Polska stosuje najnowocześniejsze technologie w zakresie zabezpieczeń internetowych stale je rozwijając i dostosowując do pojawiających się potrzeb. Prowadzi programy edukacyjne uczące, jak bezpiecznie poruszać się w świecie nowych technologii. Wczoraj firma podpisała też umowę rozszerzającą współpracę z firmą McAfee.

d3obupv
d3obupv

Cyberbezpieczeństwo i ochrona infrastruktury teleinformatycznej są niezbędne, aby obywatele i firmy mieli zaufanie do korzystania z Internetu i nowoczesnych rozwiązań komunikacyjnych. W siedzibie Orange Polska odbyła się debata, w której eksperci wraz z zaproszonymi gośćmi dyskutowali na temat poziomu stosowanych zabezpieczeń w polskim Internecie jak i na świecie. W ramach debaty poruszano także zagadnienia związane z ochroną danych, edukacją społeczeństwa oraz bezpieczeństwem publicznym i prywatnym.

W debacie wzięli udział: dr Krzysztof Liedel z Departamentu Prawa i Bezpieczeństwa Pozamilitarnego BBN, Ramon Peypoch, wiceprezes Business Development w firmie McAfee oraz Tomasz Matuła, dyrektor Infrastruktury IT i Bezpieczeństwa Teleinformatycznego Orange Polska. - Orange Polska wykorzystuje i testuje niemal wszystkie dostępne narzędzia zabezpieczające Internet. Współpracujemy z największymi ekspertami w tej dziedzinie na świecie. Chcemy by nasi klienci czuli się w pełni bezpieczni, korzystając z naszych usług - powiedział Piotr Muszyński, Wiceprezes Zarządu TP ds. Operacyjnych, który otworzył debatę.

Ponadto Orange Polska podpisał nieodpłatną umowę rozszerzającą zakres współpracy z firmą McAfee. Jej celem jest udostępnianie przez McAfee unikalnej wiedzy na temat bezpieczeństwa, wykrywania i ochrony przed atakami hakerów w sieciach komputerowych oraz bieżąca współpraca w zakresie obsługi tzw. incydentów bezpieczeństwa. Największym beneficjentem tej współpracy będzie zespół TP CERT odpowiadający za wspieranie klientów w rozwiązywaniu problemów związanych z cyberbezpieczeństwem.

d3obupv
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3obupv