Trwa ładowanie...
d3zua9r
15-02-2016 18:22

Orange Polska: Skorygowana EBITDA wyniesie 3,15-3,30 mld zł w 2016 r.

Warszawa, 15.02.2016 (ISBnews) - Orange Polska zakłada, że skorygowana EBITDA będzie się zawierać w przedziale 3,15-3,30 mld zł w 2016 roku, poinformował członek zarządu Maciej Nowohoński. Stosunkowo korzystne perspektywy dla usług mobilnych zostaną prawdopodobnie zrównoważone przez niekorzystne tendencje w tradycyjnych usługach stacjonarnych.

Share
d3zua9r

"Co do oczekiwań na 2016 rok, planujemy osiągnąć skorygowany zysk EBITDA w przedziale 3,15-3,30 mld zł. Spodziewamy się utrzymania presji na przychody także w tym roku. Stosunkowo korzystne perspektywy dla usług mobilnych zostaną prawdopodobnie zrównoważone przez niekorzystne tendencje w tradycyjnych usługach stacjonarnych. Intensywne działania komercyjne na rzecz zwiększenia udziału w rynku będą miały wpływ na koszty. Mamy ambitne oczekiwania pod względem liczby przyłączeń netto" - powiedział członek zarządu ds. finansów w Orange Polska Maciej Nowohoński, cytowany w komunikacie.

Według niego, rok 2016 będzie pierwszym rokiem realizacji nowego planu strategicznego i dlatego będzie odzwierciedlać głównie koszty lecz jeszcze nie wszystkie korzyści.

"W ciągu najbliższych trzech lat zamierzamy agresywnie inwestować w pozyskanie klientów usług mobilnych i - w miarę rozbudowy sieci - stacjonarnych usług szerokopasmowych. W efekcie, zbudujemy długoterminową wartość dla spółki i jej wszystkich interesariuszy, co pozwoli nam powrócić na ścieżkę wzrostu. Przewidujemy, że przychody i EBITDA zaczną rosnąć od 2018 roku. Dążąc do przywrócenia wzrostu, będziemy ściśle kontrolować dźwignię finansową - w latach 2016-2018 wskaźnik zadłużenia netto do EBITDA nie przekroczy poziomu 2,2" - prognozuje Nowohoński.

Według prognozy zarządu spółki, do niekorzystnej ewolucji przychodów przyczyni się także zakończenie projektów infrastrukturalnych, które w 2015 roku wygenerowały 127 mln zł przychodów.

d3zua9r

"Przewidujemy, że całkowite koszty operacyjne (tj. skorygowana EBITDA minus przychody) również spadną, choć w mniejszym stopniu niż przychody. Koszty sprzedaży pozostaną wysokie ze względu na dalsze aktywne działania marketingowe w zakresie pozyskania i utrzymania klientów. Jednak korzystny wpływ po stronie kosztów będą miały nowe inicjatywy oszczędnościowe (w tym optymalizacja zatrudnienia) oraz dalsze zyski z sprzedaży portfela nieruchomości" - czytamy także w komunikacie.

Realizacja prognozy monitorowana będzie przez spółkę na bieżąco. W przypadku wystąpienia odchyleń od wartości prognozowanych o co najmniej 10%, spółka dokona korekty prognozy i niezwłocznie przekaże ją do wiadomości publicznej w formie raportu bieżącego, podkreślono w komunikacie.

Orange Polska (dawniej TPSA i PTK Centertel) to wiodący dostawca usług telekomunikacyjnych w Polsce. Orange dostarcza m.in. usługi telefonii stacjonarnej i komórkowej, dostępu do internetu, telewizję oraz usługi transmisji głosu przez internet (VoIP).

(ISBnews)

d3zua9r
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3zua9r
d3zua9r