Trwa ładowanie...
d3sdzbt

Orange Polska zakończył licytację jednego bloku pasma częstotliwości 2600 MHz

Warszawa, 23.03.2015 (ISBnews) - Orange Polska zdecydował się zakończyć swój udział w licytacji jednego bloku pasma 2600 MHz, podał operator. Zdaniem firmy, pozwoli to na właściwsze przeprowadzenie i szybsze zakończenie całej aukcji na częstotliwości 800 i 2600 MHz z korzyścią dla wszystkich jej uczestników.

Share
d3sdzbt

"Decydując się na taki krok Orange Polska uwzględnił dotychczasowy przebieg aukcji oraz zachętę UKE, co do możliwości współpracy pomiędzy operatorami już po zakończeniu aukcji" - czytamy w komunikacie.

Jak podano, Orange Polska wierzy, że możliwe będzie stworzenie równowagi pomiędzy operatorami co do posiadanych częstotliwości, która pozytywnie wpłynie na rozwój rynku oraz dostęp wszystkich klientów do technologii LTE.

"Chcemy przypomnieć, że obecnie Orange Polska nie jest właścicielem żadnej częstotliwości pod LTE" - podkreślono w informacji.

d3sdzbt

W połowie lutego Urząd Komunikacji Elektronicznej (UKE) rozpoczął aukcję na 19 rezerwacji częstotliwości z pasma 800 MHz i 2,6 MHz. Według informacji UKE z 20 marca, najwyższe zadeklarowane kwoty w aukcji mieściły się w zakresie 28,74-402,83 mln zł za jedno pasmo.

Orange Polska (dawniej TPSA i PTK Centertel) to wiodący dostawca usług telekomunikacyjnych w Polsce. Orange dostarcza m.in. usługi telefonii stacjonarnej, dostępu do internetu, telewizję oraz usługi transmisji głosu przez internet (VoIP), a także świadczy usługi telefonii komórkowej, w tym usługi trzeciej generacji w standardzie UMTS oraz usługi oparte na technologii CDMA.

(ISBnews)

d3sdzbt

Podziel się opinią

Share
d3sdzbt
d3sdzbt