Trwa ładowanie...
d2zcqsh
d2zcqsh

Organic Farma Zdrowia chce dzięki franczyzie powiększyć sieć sklepów do min. 100

Warszawa, 02.09.2015 (ISBnews) - Organic Farma Zdrowia chce zwiększyć liczbę sklepów o co najmniej 150%, do minimum 100 placówek w ciągu 5 lat. Filarem wzrostu będzie uruchomiony właśnie program franczyzowy, poinformował prezes Sławomir Chłoń.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d2zcqsh

"Organic Farma Zdrowia prowadzi największą sieć sklepów z produktami ekologicznymi w kraju. Obecnie dysponujemy 39 własnymi placówkami, ale chcemy rosnąć szybciej niż rynek. Dlatego opracowaliśmy program franczyzowy, który będzie podstawą naszego wzrostu w kolejnych latach" - powiedział Chłoń, cytowany w komunikacie.

W jego ocenie, do końca 2020 roku sieć spółki łącznie ze sklepami partnerskimi będzie składała się z co najmniej 100 sklepów w największych polskich miastach.

"Sto sklepów to plan minimum. Zakładając pozytywny scenariusz w kolejnych latach będziemy otwierali po kilkanaście, a w dalszej przyszłości może nawet po kilkadziesiąt sklepów rocznie" - dodał Chłoń.

d2zcqsh

Oferta franczyzy skierowana jest zarówno do właścicieli już istniejących sklepów, jak i osób szukających pomysłu na biznes. Koszt uruchomienia sklepu zależy od jego powierzchni i lokalizacji (galeria handlowa czy sklep na ulicy). Zatowarowanie oraz wyposażenie placówki o powierzchni 60 m2 w sprzęt i infrastrukturę techniczną wiąże się dla franczyzobiorcy z kosztem ok. 150 tys. zł netto. Wstępna opłata licencyjna wynosi 10 tys. zł netto, koszty bieżące to 1% opłaty marketingowej oraz procentowa opłata liczona od obrotu sklepu netto, wyjaśniono.

"Minimalny okres zwrotu z inwestycji dla naszego partnera to dwa lata. To atrakcyjna oferta biorąc pod uwagę fakt, że za towar i jego logistykę odpowiada Organic Farma Zdrowia. Poza tym partner otrzyma od nas wsparcie marketingowe oraz zostanie przez nas przeszkolony" - mówi Chłoń. Podkreśla jednocześnie, że Organic Farma Zdrowia ze względu na swoją pozycję jest w stanie uzyskać ceny za ekologiczne produkty, które nie są dostępne dla właścicieli pojedynczych sklepów.

W lipcu tego roku spółka poinformowała, że rozważa wprowadzenie programu franczyzowego dla przedsiębiorców, którzy chcieliby prowadzić sklepy pod marką dystrybutora.

Sieć sklepów Organic Farma Zdrowia składa się delikatesów stacjonarnych i on-line. Delikatesy stacjonarne działają w Warszawie, Gdyni, Gdańsku, Rumi, Katowicach, Gliwicach, Krakowie, Łodzi, Płocku, Poznaniu, Swarzędzu, Wrocławiu, Piasecznie, Łomiankach i Konstancinie, a delikatesy on-line działają na terenie całego kraju oferując największy w Polsce asortyment produktów ekologicznych. Spółka jest notowana na rynku NewConnect od 2008 r.

(ISBnews)

d2zcqsh

Podziel się opinią

Share
d2zcqsh
d2zcqsh