Trwa ładowanie...

Orlen nakarmi kierowców. Wprowadza nowy format gastronomiczny

Nowość polega na połączeniu kącików kawowych Stop Cafe i sklepów convenience O! Shop.

Orlen nakarmi kierowców. Wprowadza nowy format gastronomicznyFot: materiały prasowe Orlen
d2bnkat

Na 130 stacjach benzynowych w kraju PKN Orlen wprowadzi w tym roku nowe rozwiązania w części gastronomicznej. Nowość polega na połączeniu kącików kawowych Stop Cafe i sklepów convenience O! Shop.

"Wprowadzenie nowoczesnych rozwiązań zarówno w obszarze gastronomii, jak i architektury oraz pozostałej oferty dostępnej na stacji podyktowana jest ewolucją potrzeb konsumentów, rosnącą świadomością kulinarną i wymaganiami estetycznymi" - czytamy w komunikacie spółki.

Rozwiązania dotąd dostępne były w ponad 50 pilotażowych lokalizacjach na terenie całego kraju.

d2bnkat

Stacje restauracyjne poza pełną ofertą przekąsek i napojów dostępnych w podstawowym formacie nowego konceptu, uzupełnione są o szeroką ofertę śniadań oraz dań obiadowych - zup, makaronów czy naleśników.

Stop Cafe na polskim rynku jest od blisko 10 lat. Uzupełnieniem oferty gastronomicznej na stacjach jest sklep O! Shop. Charakterystyczne dla tego konceptu są produkty typu ready-to-eat np. przekąski owocowe i warzywne, oryginalne desery oraz ready-to-serve, czyli dania gotowe lub półprodukty przygotowane do konsumpcji w domu lub w biurze.

- Marka O!Shop to nasza odpowiedź na zmieniające się wzorce konsumpcyjne oparte na potrzebie bliskości, wygody i szybkości zakupów - przekonuje dyrektor wykonawczy ds. sprzedaży detalicznej w PKN Orlen Krzysztof Łagowski. - W ofercie sklepu znajdują się zarówno towary codziennego użytku, jak również dostosowana do potrzeb klienta oferta gastronomiczna. Wierzę, że ta multiformatowość pozwoli nam zaspokoić zróżnicowane potrzeby polskich konsumentów i stać się jeszcze bardziej konkurencyjnym w stosunku do innych formatów 'convenience' w Polsce.

Koncept jest również rozwijany na rynku czeskim i litewskim.

Grupa PKN Orlen zarządza sześcioma rafineriami w Polsce, Czechach i na Litwie, prowadzi też działalność wydobywczą w Polsce i w Kanadzie. Powszechnie kojarzona jest jednak głównie jako operator stacji paliw, których ma w Polsce prawie 1800. Dla porównania największy konkurent z kapitałem polskim, czyli Lotos ma w całym kraju 487 obiektów.

d2bnkat
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2bnkat