Trwa ładowanie...

Orlen nakarmi kierowców. Wprowadza nowy format gastronomiczny

Nowość polega na połączeniu kącików kawowych Stop Cafe i sklepów convenience O! Shop.

Orlen nakarmi kierowców. Wprowadza nowy format gastronomicznyFot: materiały prasowe Orlen
d122gf1
d122gf1

Na 130 stacjach benzynowych w kraju PKN Orlen wprowadzi w tym roku nowe rozwiązania w części gastronomicznej. Nowość polega na połączeniu kącików kawowych Stop Cafe i sklepów convenience O! Shop.

"Wprowadzenie nowoczesnych rozwiązań zarówno w obszarze gastronomii, jak i architektury oraz pozostałej oferty dostępnej na stacji podyktowana jest ewolucją potrzeb konsumentów, rosnącą świadomością kulinarną i wymaganiami estetycznymi" - czytamy w komunikacie spółki.

Rozwiązania dotąd dostępne były w ponad 50 pilotażowych lokalizacjach na terenie całego kraju.

Stacje restauracyjne poza pełną ofertą przekąsek i napojów dostępnych w podstawowym formacie nowego konceptu, uzupełnione są o szeroką ofertę śniadań oraz dań obiadowych - zup, makaronów czy naleśników.

d122gf1

Stop Cafe na polskim rynku jest od blisko 10 lat. Uzupełnieniem oferty gastronomicznej na stacjach jest sklep O! Shop. Charakterystyczne dla tego konceptu są produkty typu ready-to-eat np. przekąski owocowe i warzywne, oryginalne desery oraz ready-to-serve, czyli dania gotowe lub półprodukty przygotowane do konsumpcji w domu lub w biurze.

- Marka O!Shop to nasza odpowiedź na zmieniające się wzorce konsumpcyjne oparte na potrzebie bliskości, wygody i szybkości zakupów - przekonuje dyrektor wykonawczy ds. sprzedaży detalicznej w PKN Orlen Krzysztof Łagowski. - W ofercie sklepu znajdują się zarówno towary codziennego użytku, jak również dostosowana do potrzeb klienta oferta gastronomiczna. Wierzę, że ta multiformatowość pozwoli nam zaspokoić zróżnicowane potrzeby polskich konsumentów i stać się jeszcze bardziej konkurencyjnym w stosunku do innych formatów 'convenience' w Polsce.

Koncept jest również rozwijany na rynku czeskim i litewskim.

Grupa PKN Orlen zarządza sześcioma rafineriami w Polsce, Czechach i na Litwie, prowadzi też działalność wydobywczą w Polsce i w Kanadzie. Powszechnie kojarzona jest jednak głównie jako operator stacji paliw, których ma w Polsce prawie 1800. Dla porównania największy konkurent z kapitałem polskim, czyli Lotos ma w całym kraju 487 obiektów.

d122gf1
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d122gf1