Trwa ładowanie...
d2dgyza

Ostatnie w br. zezwolenie w krakowskiej SSE - dla firmy Graficon

Ostatnie w tym roku zezwolenie na prowadzenia działalności na terenie krakowskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej otrzymała firma Graficon z branży poligraficznej. Kosztem 5 mln zł zbuduje ona budynek biurowy i halę produkcyjną. Jest to 18. zezwolenie w br.
Share
d2dgyza

Jak poinformowała w poniedziałek Krystyna Sadowska z Krakowskiego Parku Technologicznego, który zarządza strefą, Graficon zlokalizuje swoje przedsięwzięcie w podstrefie w podkrakowskich Niepołomicach.

Według przedstawicielki KPT podstrefa w Niepołomicach jest największą obszarowo podstrefą krakowskiej specjalnej strefy ekonomicznej. Do jej powstania przyczyniła się inwestycja niemieckiego producenta ciężarówek MAN. Za nim trafiły tam takie międzynarodowe firmy jak: Nidec, Woodward, Somfy.

W Niepołomickiej Strefie Inwestycyjnej (NSI) działa obecnie 60 firm. Jej obszar to ponad 500 ha, z czego 207 jest objętych statusem specjalnej strefy ekonomicznej.

Krakowska SSE powstała w 1997 r. Spółka nią zarządzająca wydała w sumie ok. 200 zezwoleń na działalność w strefie. Dotychczasowa wysokość nakładów inwestycyjnych to 3,8 mld zł, powstało 17 tys. nowych miejsc pracy. Obecnie powierzchnia strefy przekracza 707 ha w kilkudziesięciu podstrefach, położonych na terenie woj. małopolskiego i podkarpackiego.

d2dgyza

Podziel się opinią

Share
d2dgyza
d2dgyza