Trwa ładowanie...
dhl
15-05-2015 10:54

Oszuści podszywają się pod DHL. Uważaj na te maile

DHL ostrzega przed hackerami, którzy podszywając się pod firmę kurierską, rozsyłają fałszywe wiadomości e-mail.

Share
Oszuści podszywają się pod DHL. Uważaj na te maileŹródło: WP.PL, fot: Wojtek Laski / East News
d3dwhxa

DHL ostrzega przed hackerami, którzy podszywając się pod firmę kurierską, rozsyłają fałszywe wiadomości e-mail. Otwarcie takiego e-maila grozi instalacją wirusa na komputerze. Oszuści próbują tez wyłudzać dane osobowe.

"Od kilku dni nasi Klienci, a także przypadkowe osoby otrzymują fałszywe komunikaty. Otrzymujemy wiele sygnałów od osób prywatnych i firm, do których docierają te informacje. Ta fala spamu jest zauważalna nie tylko w Polsce, ale również w pozostałych krajach Europy" - napisał DHl w komunikacie wysłanym do mediów.

E-maile są przygotowane w taki sposób, by wyglądały na oryginalne komunikaty wysłane przez firmę kurierską. Większość z nich jest co prawda po niemiecku, ale pojawiają się również wiadomości w języku angielskim i polskim. Te ostatnie noszą zwykle tytuły: "Sprawdź stan przesyłki DHL" lub "Śledzenie za przesyłką DHL".

d3dwhxa

"Informujemy, że nie jest to wiadomość generowana przez DHL, oszuści bezprawnie wykorzystują nazwę marki DHL" – zastrzega firma.

Czym grozi taki fałszywy e-mail? Treść wiadomości sugeruje konieczność dostarczenia do DHL dodatkowych informacji w celu odebrania przesyłki. Nie wiadomo, do jakich celów oszuści mogą je później wykorzystać. Ponadto do listu dołączony jest załącznik, którego otwarcie powoduje pobranie na komputer wirusa komputerowego.

"Przede wszystkim prosimy o nie otwieranie e-maila, nie otwieranie linku i nie klikanie w załącznik. Prosimy o skasowanie e-maila ze swojej skrzynki mailowej" – apeluje DHL. "Z naszej strony podejmujemy działania mające na celu zmniejszenie fali spamu, który w ostatnich dniach nasilił się" – dodaje.

d3dwhxa
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3dwhxa
d3dwhxa