Trwa ładowanie...
d3uyijb

Oszustwo przy wypłacie gotówki. Duży bank ostrzega

Santander Bank Polska ostrzega przed cash trapping, czyli zatrzymywaniem gotówki w bankomacie. W ten sposób można utracić gotówkę podczas wypłaty.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Przed każdą wypłatą gotówki z bankomatu warto zobaczyć, czy na maszynie nie ma kleju, czy do elementu wydającego pieniądze nie została doklejona dodatkowa listwa.
Przed każdą wypłatą gotówki z bankomatu warto zobaczyć, czy na maszynie nie ma kleju, czy do elementu wydającego pieniądze nie została doklejona dodatkowa listwa. (Shutterstock.com)
d3uyijb

Na czym polega to oszustwo? Jak wyjaśnia bank, jest to przyklejenie się wypłaconej gotówki do dodatkowo zamontowanej do bankomatu listwy, w miejscu gdzie powinien odbyć się odbiór pieniędzy. Często też można spotkać się z nakładkami na listwy do wkładania kart, które mają za zadanie skopiowanie ich, tak by przestępcy mogli się nimi dalej posługiwać.

Czytaj: Dyrektywa PSD2. mBank ogłasza zmiany w sposobie logowania

Przed cash trappingiem można się ustrzec. Przed każdą wypłatą gotówki z bankomatu warto zobaczyć, czy na maszynie nie ma kleju, czy do elementu wydającego pieniądze nie została doklejona dodatkowa listwa, a także rozejrzeć się i sprawdzić, czy podczas wyciągania pieniędzy nikt nas nie obserwuje.

d3uyijb

Dowiedz się: Pracownicy chcą podwyżek. Groźba strajku w Alior Banku

Santander Bank Polska ostrzega również przed tzw. skimmingiem. Polega on na tym, że przestępcy instalują specjalistyczne urządzenia, służące do pozyskiwania zarówno danych paska magnetycznego kart, jak i kodów PIN. Urządzenia mogą być montowane na bankomatach oraz w ich wnętrzu (jeden element montowany jest w miejscu, gdzie wsuwa się kartę do bankomatu, drugi - z zainstalowaną kamerą - podwieszany jest w górnej części urządzenia).

Obejrzyj: Zakaz handlu. "Teraz niedziela, później sobota. Polska specjalizuje się w szokowaniu"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3uyijb

Podziel się opinią

Share
d3uyijb
d3uyijb