Trwa ładowanie...

Owsiak ma receptę na zakaz handlu. "Zbiórki w galeriach i hipermarketach będą w sobotę"

Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy po raz pierwszy w historii odbędzie się w tym roku w niedzielę niehandlową. Tymczasem wiadomo, że kwestujący mogli zebrać pokaźne kwoty w marketach i galeriach handlowych. - Dlatego w tym roku będziemy kwestować też w sobotę - mówi WP rzecznik WOŚP.

Owsiak ma receptę na zakaz handlu. "Zbiórki w galeriach i hipermarketach będą w sobotę"Źródło: REPORTER, fot: Zbyszek Kaczmarek/REPORTER
d1fohbw

- W tym roku w przestrzeniach prywatnych i zamkniętych pieniądze będziemy zbierać również w sobotę - mówi Wirtualnej Polsce Krzysztof Dobies, rzecznik WOŚP. Choć sobotnie zbiórki w historii Orkiestry Owsiaka już się zdarzały, to rzecznik nie ukrywa, że ma tym razem to związek z zakazem handlu w niedzielę. Ten wszedł w życie w marcu 2018 r., więc tegoroczna finałowa niedziela będzie pierwszą w historii WOŚP, podczas której funkcjonowanie sklepów będzie mocno ograniczone.

Dobies przyznaje, że w zeszłych latach sporo funduszy udało się zebrać właśnie w sklepach, supermarketach i galeriach. - Ale mamy nadzieję, że zakaz handlu nie wpłynie mocno albo nawet nie wpłynie w ogóle na zebrane przez nas fundusze. Proszę też pamiętać, że centra będą często w niedzielę pootwierane, mimo że sklepy nie będą w nich funkcjonować. I na pewno będą w nich wolontariusze WOŚP - zaznacza Dobies.

Zbiórki w otwartych miejscach publicznych będą organizowane zaś tylko podczas niedzielnego finału.

d1fohbw

Rzecznik Orkiestry zaznacza też, że w tym roku już udało się zebrać 7,6 mln zł, głównie przez aukcje internetowe. - To o 2 mln więcej niż w analogicznym okresie zeszłego roku. Uważamy, że to świetny prognostyk przed niedzielnym finałem - zaznacza.

WOŚP. Zobacz, jak Jerzy Owsiak zmieniał się od pierwszego finału

- To nie jest jednak tak, że my się jakoś ścigamy i za wszelką cenę chcemy pobić rekord. Cieszą nas każde 3 zł, ale im więcej zbierzemy, tym więcej sprzętu medycznego będziemy mogli kupić - dodaje Krzysztof Dobies.

Tegoroczny 27. już finał WOŚP odbędzie się w niedzielę 13 stycznia.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1fohbw
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1fohbw