Trwa ładowanie...
d2npvq3
d2npvq3

Palmyra ma zgody urzędów antymonopolowych na przejęcie kontroli nad Ferro

Warszawa, 06.04.2016 (ISBnews) - Palmyra - spółka IK Investment Partners - otrzymała 6 kwietnia bezwarunkową zgodę Ukraińskiego Urzędu Antymonopolowego na przejęcie kontroli nad Ferro. Tym samym spełniły się wszystkie warunki prawne wezwania na akcje Ferro, podał wzywający.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d2npvq3

"Palmyra sp. z o.o. [...] niniejszym informuje [...] o otrzymaniu w dniu 6 kwietnia 2016 r. bezwarunkowej zgody Ukraińskiego Urzędu Antymonopolowego (Antymonopolnyj Komitet Ukrainy) na przejęcie przez wzywającego kontroli nad spółką" - czytamy w komunikacie.

W związku z wcześniejszym uzyskaniem bezwarunkowych zgód na przejęcie przez wzywającego kontroli nad Ferro od Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów oraz od Rumuńskiej Rady Konkurencji (Romania Consiliul Concurentei), spełnione zostały wszystkie warunki prawne nabywania akcji Ferro, zamieszczone w treści wezwania, podano także.

Na początku lutego IK Investment Partners ogłosił - poprzez spółkę zależną Palmyra - wezwanie na 21 242 655 akcji Ferro, stanowiących 100% w kapitale zakładowym i głosach na walnym zgromadzeniu, po 10,5 zł za akcję.

d2npvq3

IK Investment Partners to europejski fundusz private equity, skupiający się na spółkach o średniej wielkości ze Skandynawii, Niemiec, Austrii, Szwajcarii, Francji, krajów Beneluksu, a także z Polski.

Ferro to jeden z największych w regionie Europy Środkowo-Wschodniej producentów i dystrybutorów techniki sanitarnej, instalacyjnej i grzewczej. Spółka jest również przedstawicielem na rynku polskim znanych włoskich firm - producenta armatury przepływowej, spółki Caleffi oraz La Torre. Ferro jest notowane na rynku głównym warszawskiej giełdy od kwietnia 2010 r.

(ISBnews)

d2npvq3

Podziel się opinią

Share
d2npvq3
d2npvq3