Trwa ładowanie...
d2y1fyv
d2y1fyv
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Parlamentarzyści PiS: nowela ustawy o SKOK narusza zasadę równości (krótka3)

Zaskarżone artykuły noweli ustawy o SKOK-ach ograniczają swobodę działań, zasadę równości, ochrony własności oraz wolności zrzeszania się - mówił w środę w wystąpieniu przed Trybunałem Konstytucyjnym senator PiS Henryk Cioch.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d2y1fyv

TK rozpatruje w środę w pełnym składzie skargę dwóch grup posłów i grupy senatorów PiS oraz prezydenta Bronisława Komorowskiego do ustawy o SKOK z 2009 roku i jej nowelizacji z 2013 roku.

Jak wskazywał senator Cioch, zaskarżone artykuły ustawy ograniczają swobodę działań, naruszają zasadę równości, zasadę ochronę własności, wolności zrzeszania się.

Jak mówił senator, "tych naruszeń jest wiele". Jako przykłady podawał, że Komisja Nadzoru Finansowego może nakazać kasie rozwiązanie zawartej umowy; środki rezerwy płynnej mogą być przez Komisję Krajową SKOK inwestowane tylko w określony sposób; KNF musi zatwierdzać wzory umów zawieranych przez kasy. Ponadto naruszeniem jest - jak mówił - określenie, że kadencja władz nie może trwać dłużej niż 4 lata, a także że zmiana statutu SKOK musi być zatwierdzana przez KNF. Statut zwykle bywa zatwierdzany przez sąd - dodał.

Zdaniem senatora uprawnienia kontrolne KK SKOK są iluzoryczne. "Właściwie nie wiadomo, po co ona istnieje" - mówił.

d2y1fyv

Podziel się opinią

Share
d2y1fyv
d2y1fyv