PBG liczy na wyznaczenie terminu głosowania nad układem w najbliższym czasie
Warszawa, 23.01.2015 (ISBnews) - PBG liczy, że sąd wyznaczy w najbliższym czasie termin zgromadzenia wierzycieli, które będzie głosowało nad układem i które zdecyduje o dalszym losie spółki, poinformowała agencję ISBnews wiceprezes Kinga Banaszak-Filipiak.
23.01.2015 08:49
"Nadal czekamy na wyznaczenie przez sąd terminu zgromadzenia wierzycieli, które będzie głosowało nad układem. Przesłanki zostały spełnione, lista wierzytelności została zatwierdzona. Liczymy, że nastąpi to w najbliższym czasie" - powiedziała ISBnews Banaszak-Filipiak.
Wyjaśniła, że ustawa przewiduje, że od momentu zatwierdzenia listy wierzytelności w ciągu miesiąca powinno nastąpić wyznaczenie terminu zgromadzenia wierzycieli. "Ten czas już upłynął, jednak jest to termin instrukcyjny" - dodała.
Jak zaznaczyła firma radzi sobie operacyjnie, na co wskazuje sam fakt jej funkcjonowania w takiej sytuacji formalno-prawnej w jakiej się znajduje. PBG Oil and Gas na bieżąco uczestniczy w przetargach i buduje portfel zamówień. Niedawno spółka pozyskała umowę na budowę tłoczni gazu Rembelszczyzna o wartości blisko 170 mln zł. Ponadto planuje uczestnictwo w kolejnych przetargach o wartości kilkadziesiąt milionów złotych.
"Jeszcze nie jest to portfel, który pozwala nam na komfortową sytuację. Poziom działalności, do którego dążymy, liczymy, że osiągniemy w 2016/17 roku. Plany te mogą zostać zrealizowane pod warunkiem zawarcia układu i zabezpieczenia finansowania. Mamy nadzieje i taki jest nasz cel, aby wrócić do generowania historycznego poziomu sprzedaży" - dodała wiceprezes PBG.
PBG S.A. w upadłości układowej świadczy specjalistyczne usługi w zakresie kompleksowego wykonawstwa instalacji dla gazu ziemnego, ropy naftowej oraz paliw. Prowadzoną działalność wykonuje jako generalny realizator, uczestnik konsorcjum lub podwykonawca w zakresie: projektowania, wykonawstwa, remontów, eksploatacji i serwisu w obszarach: wydobycia i przesyłu gazu ziemnego i ropy naftowej oraz magazynowania gazu ziemnego i paliw (LNG, LPG, C5+ oraz CNG).
(ISBnews)