Trwa ładowanie...
d194alf

PBG w ciągu kilku tygodniu chce poinformować o porozumieniu z dużym operatorem

25.08. Warszawa (PAP) - PBG w ciągu 3-4 tygodni powinno poinformować o zwarciu strategicznego porozumienia z jednym z największych europejskich operatorów działających między...
Share
d194alf

25.08. Warszawa (PAP) - PBG w ciągu 3-4 tygodni powinno poinformować o zwarciu strategicznego porozumienia z jednym z największych europejskich operatorów działających między innymi w branży kolejowej, drogowej, medycznej i centrów handlowych - poinformował w środę dziennikarzy Jacek Krzyżaniak, rzecznik PBG.

"Pozyskaliśmy partnera, jednego z największych w Europie, który wspomoże nas i da nam know-how na tego typu obszar działalności. Uważam, że w ciągu 3-4 tygodni powinniśmy poinformować o porozumieniu. Obecnie już prowadzimy prace nad dwoma projektami operatorskimi, jednym w Polsce, jednym na Ukrainie" - powiedział Krzyżaniak.

"Jest to firma działająca w kilku branżach w kolejach, drogach, ale również w szpitalach czy centrach handlowych. Jest to jeden z największych tego typu operatorów w Europie" - dodał.

d194alf

Wcześniej prezes PBG Jerzy Wiśniewski poinformował, że partner ten działa również w branży typowo budowlanej.

"Poszliśmy w kierunku znalezienia silnego partnera części budowlanej. Światowego partnera, aby pozyskać kompetencje w budowie tuneli, na kolei, przy budowie metra czy zbiorników wodnych" - powiedział Wiśniewski.

Prezes zapowiedział, że budowane przez spółki z Grupy PBG stadiony na piłkarskie mistrzostwa Euro 2012 w Warszawie i Gdańsku, podobnie jak i stadion w Poznaniu, będą miały dodatnią rentowność.

"Na tych stadionach spodziewamy się wyniku dodatniego, podobnie jak na zakończonej już budowie stadionu w Poznaniu. Co do rentowności poznańskiego obiektu nie mogę jeszcze podać szczegółów, gdyż robimy jeszcze ostateczne podsumowania" - dodał.

d194alf

Prezes PBG poinformował, że spółka wchodzi stopniowo na zagraniczne rynki, gdzie ma szansę realizować kontrakty w branży naftowej i gazowej.

"Ubiegamy się o gazowe i naftowe kontrakty za granicą. To kontrakty realizowane poza zamówieniami publicznymi. Do kontraktów tych zostaliśmy zaproszeni w układzie międzynarodowym" - powiedział szef PBG.

Prezes powiedział też, że PBG stara się o kontrakty w energetyce ogłaszane przez elektrownie w Opolu, Kozienicach, Jaworznie, Stalowej Woli i Bełchatowie.

Dodał, że szacuje wartość kontraktów w tych elektrowniach na 23-25 mld zł.(PAP)

pif/ ana/

d194alf

Podziel się opinią

Share
d194alf
d194alf