Trwa ładowanie...
d1c92mb

PBG wykaże 1,05 mld zł zysku na realizacji układu w sprawozdaniu za I półr.

Warszawa, 25.08.2016 (ISBnews) - PBG w upadłości układowej wykaże zysk na realizacji układu na poziomie 1 054,71 mln zł  w sprawozdaniu finansowym za I półrocze 2016 roku, podała spółka. Ponadto zawarty aneks do umowy wykonawczej z Polskim LNG wpłynie pozytywnie na wynik na kontrakcie kwotą 22,96 mln zł.

Share
d1c92mb

"Na skutek uprawomocnienia się w dniu 13 czerwca 2016 roku postanowienia sądu upadłościowego z dnia 8 października 2015 roku w przedmiocie zatwierdzenia układu, ujęte zostały skutki redukcji zadłużenia spółki, określone w układzie i porozumieniach dotyczących terminów płatności zawartych z niektórymi wierzycielami układowymi. W efekcie powyższego, spółka w rachunku zysków i strat wykaże zysk na realizacji układu na poziomie 1 054 711 tys. zł" - czytamy w komunikacie.

Ponadto spółka poinformowała, że wstępnie oszacowała wpływ aneksu zawartego dn. 15 kwietnia 2016 roku z pozostałymi członkami konsorcjum, spółkami Saipem S.p.A., Saipem S.A., Saipem Canada INC (wcześniej Snaprogetti Canada INC), Techint - Compagnia Tecnica lnternazionale S.p.A. oraz EGBP Management sp. z o.o. w upadłości układowej (wcześniej PBG Export) do umowy wykonawczej o współpracy na wynik na kontrakcie realizowanym na zlecenie Polskiego LNG na moment zakończenia realizacji tego kontraktu. Wynik ten zostanie skorygowany o kwotę plus 22,955 mln zł, podano również.

PBG S.A. świadczy specjalistyczne usługi w zakresie kompleksowego wykonawstwa instalacji dla gazu ziemnego, ropy naftowej oraz paliw. Prowadzoną działalność wykonuje jako generalny realizator, uczestnik konsorcjum lub podwykonawca w zakresie: projektowania, wykonawstwa, remontów, eksploatacji i serwisu w obszarach: wydobycia i przesyłu gazu ziemnego i ropy naftowej oraz magazynowania gazu ziemnego i paliw (LNG, LPG, C5+ oraz CNG).

(ISBnews)

d1c92mb

Podziel się opinią

Share
d1c92mb
d1c92mb