Trwa ładowanie...
d42bb04

PCC Exol chce pozyskać z oferty publicznej ok. 40 mln zł netto

29.06. Warszawa (PAP) - PCC Exol, spółka zajmująca się produkcją środków powierzchniowo czynnych, z emisji 35 mln akcji serii D chce pozyskać około 40 mln zł netto. Pozyskane...

Share
d42bb04

29.06. Warszawa (PAP) - PCC Exol, spółka zajmująca się produkcją środków powierzchniowo czynnych, z emisji 35 mln akcji serii D chce pozyskać około 40 mln zł netto. Pozyskane środki spółka chce przeznaczyć na budowę instalacji do postaciowania niejonowych środków powierzchniowo czynnych oraz modernizację ciągu produkcyjnego do wytwarzania amfoterycznych środków powierzchniowo czynnych - wynika z prospektu emisyjnego spółki.

"Na datę prospektu spółka nie może dokładnie określić wpływów z emisji akcji oferowanych (...) szacunkowe wpływy netto z emisji akcji oferowanych kształtować się będą na poziomie około 40 mln zł" - napisano w prospekcie.

Oferta publiczna obejmie 35 mln akcji serii D.

Prospekt został również sporządzony w związku z ubieganiem się przez spółkę o dopuszczenie i wprowadzenie do obrotu 27,234 mln akcji serii C2, do 35 mln akcji oferowanych oraz do 35 mln PDA.

d42bb04

Oferującym jest Dom Maklerski PKO BP.

Pozyskane z oferty publicznej środki w wysokości 35 mln zł spółka chce przeznaczyć, na budowę instalacji do postaciowania niejonowych środków powierzchniowo czynnych.

"Budowa instalacji do postaciowania niejonowych środków powierzchniowo czynnych - wieży kriogenicznej do perełkowania o maksymalnej zdolności produkcyjnej 10 tys. t/rok wraz z konieczną bazą magazynową. Uruchomienie tej instalacji pozwoli na zwiększenie sprzedaży wysokomarżowych masowych niejonowych środków powierzchniowo czynnych - polietylenoglikoli w postaci granulatu łatwego do wykorzystania przez odbiorców" - napisano.

"Projekt tej instalacji zakłada również w przyszłości budowę stanowisk do konfekcjonowania produktów, zwiększając zróżnicowanie sprzedaży pod względem rodzaju i pojemności opakowań. Nie są to jednak zadania, które będą finansowane ze środków pozyskanych z oferty. (...) Emitent zamierza rozpocząć inwestycję w 2012 r., a jej realizacja może potrwać ok. 1,5-2,5 roku. (...) Całkowite przewidywane nakłady związane z realizacją niniejszego celu wyniosą ok. 35 mln zł" - dodano.

d42bb04

Drugim celem emisyjnym spółki jest modernizacja, za 5 mln zł, ciągu produkcyjnego do wytwarzania amfoterycznych środków powierzchniowo czynnych.

"Modernizacja ciągu produkcyjnego do wytwarzania amfoterycznych środków powierzchniowo czynnych - betain, będących składnikiem środków czystości personal care o wyższej jakości. Projekt ten planowany jest w Brzegu Dolnym. Maksymalna planowana zdolność produkcyjna to ok. 5 tys. t/r. Ze względu na przeznaczenie tych surfaktantów do wyrobów z wyższej półki są to produkty wysokomarżowe" - napisano.

"Emitent zamierza rozpocząć inwestycję w 2012 r., a jej realizacja może potrwać 1,5-2,5 roku. (...) Całkowite przewidywane nakłady związane z realizacją niniejszego celu wyniosą ok. 5 mln zł" - dodano.

W przypadku niższych od oczekiwanych wpływów z emisji akcji, spółka nie wyklucza pozyskania innych typów finansowania.

d42bb04

"Gdyby uzyskane wpływy z emisji akcji serii D były niższe od oczekiwanych, w celu realizacji wyżej wymienionych projektów spółka będzie dodatkowo korzystała z finansowania z wykorzystaniem m.in. środków własnych oraz finansowania dłużnego, takiego jak kredyty bankowe, pożyczki, obligacje korporacyjne, leasing itp." - napisano.

Polityka dywidendowa spółki zakłada rekomendowanie przez zarząd dywidendy w wysokości co najmniej 50 proc. zysku netto wypracowanego przez spółkę w danym roku obrotowym.

"Zamiarem zarządu jest rekomendowanie w przyszłości Walnemu Zgromadzeniu podejmowania uchwał w sprawie wypłaty dywidendy, przy uwzględnieniu czynników wskazanych poniżej, w kwocie na poziomie co najmniej 50 proc. zysku netto spółki za dany rok obrotowy" - podano w prospekcie.

Przedmiotem działalności PCC Exol jest produkcja i sprzedaż środków powierzchniowo czynnych (surfaktantów). Siedziba firmy mieści się Brzegu Dolnym (woj. dolnośląskie, okolice Wrocławia). Instalacje produkcyjne znajdują się w Brzegu Dolnym (Etoksylacja I oraz Siarczanowane I i II) i w Płocku (Etoksylacja II).(PAP)

kam/ asa/

d42bb04
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d42bb04
d42bb04