Trwa ładowanie...
d2xm4k5

PCC Intermodal zainwestuje w tym roku ok. 40 mln zł

20.04. Warszawa (PAP) - PCC Intermodal planuje na ten rok wydatki inwestycyjne na poziomie ok. 40 mln zł - poinformowała spółka w komentarzu zarządu do raportu rocznego za 2009...

d2xm4k5
d2xm4k5

20.04. Warszawa (PAP) - PCC Intermodal planuje na ten rok wydatki inwestycyjne na poziomie ok. 40 mln zł - poinformowała spółka w komentarzu zarządu do raportu rocznego za 2009 rok.

"Zaplanowane na 2010 r. inwestycje opiewają na kwotę około 40 mln zł, z czego zdecydowaną większość pochłonie budowa terminala w Kutnie. Projekt zostanie sfinansowany głównie ze środków pochodzących z publicznej emisji akcji wspartych kredytami i funduszami unijnymi, o które spółka będzie się ubiegać" - napisano w raporcie.

Powierzchnia terminala wyniesie ok. 80 tys. mkw. Inwestycja będzie realizowana w czterech etapach. Planowany termin zakończenia prac w pierwszym etapie i oddanie terminala w Kutnie do użytku to grudzień 2010 roku.

1 marca tego roku spółka zakończyła przetarg na generalnego wykonawcę terminala. Za najkorzystniejszą uznano ofertę złożoną przez Warbud. 4 marca podpisana została umowa na wykonanie pierwszego etapu prac o wartości 33,7 mln zł.

Na 2010 rok planowane są też dalsze prace modernizacyjne terminala w Brzegu Dolnym, mające na celu zwiększenie jego możliwości przeładunkowych oraz efektywności.

PCC Intermodal, operator transportu intermodalnego, zadebiutował na warszawskim parkiecie w grudniu 2009 roku. Spółka pozyskała z rynku ok. 20 mln zł, które ma przeznaczyć na budowę terminala przeładunkowego w Kutnie. (PAP)

morb/ ana/

d2xm4k5
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2xm4k5