Trwa ładowanie...

Pechowy lot Ryanaira z Barcelony do Modlina. "4 próby startu i awantura"

Cztery nieudane próby startu, awantura uwięzionych w samolocie pasażerów i opuszczenie pokładu na własną prośbę. Dopiero za piątym razem udało się poderwać maszynę. To poniedziałkowy lot Ryanaira z Barcelony do Modlina, który opisuje nam pani Agnieszka, jedna z pasażerek.

Pechowy lot Ryanaira z Barcelony do Modlina. "4 próby startu i awantura"Źródło: East News, fot: PIOTR DZIURMAN/REPORTER
d4deo7l
d4deo7l

Na platformie dziejesie.wp.pl pojawił się wpis jednej z pasażerek samolotu linii Ryanair, który w poniedziałek o 7:50 miał wylecieć z lotniska El Prat w Barcelonie.

Tuż przed południem otrzymaliśmy wiadomość od pani Agnieszki, która znajdowała się w tym czasie na pokładzie pechowej maszyny. "Samolot linii Ryanair Boeing 737-8AS 4 razy podejmował próby startu. Od ponad 4 godzin pasażerowie uwięzieni w samolocie, brak wody i upał. Wszyscy zdenerwowani" - napisała.

Z powodu odmowy wypuszczenia pasażerów z maszyny, na pokładzie miała wywiązać się awantura.

Obejrzyj: Podatek handlowy? Nie łudźmy się: będzie drożej

"Po niej wypuszczono część chętnych pasażerów, ale na własną odpowiedzialność. Mają wracać na własną rękę... Skandal" - denerwowała się pani Agnieszka.

Najwidoczniej wreszcie udana okazała się piąta próba startu, bo gdy spróbowaliśmy skontaktować się z czytelniczką i uzyskać więcej szczegółów, jej telefon nie odpowiadał.

d4deo7l

Potwierdziliśmy to również w serwisie flightradar24.com. Okazuje się, że wspomniany samolot wyleciał z katalońskiego lotniska dopiero o godzinie 12:32. To prawie 5 godzin później niż planowano.

flightradar24.com
Źródło: flightradar24.com

Samolot miał lądować w Modlinie o 10:55. Tymczasem o 13:25 (2,5 godziny później) był dopiero w okolicach Marsylii, a więc na południu Francji. Szacowany czas przylotu zmienił się natomiast na 15:13.

Zapytaliśmy w polskim przedstawicielstwie Ryanaira, z czego wynikały takie problemy.

d4deo7l

"Lot nr FR6944 z Barcelony do Warszawy Modlin w dniu 22 lipca powrócił z pasa startowego na stanowisko postojowe z powodu drobnego problemu technicznego. W wyniku opóźnienia startu bar na pokładzie samolotu został otwarty, a załoga pokładowa serwowała posiłki i napoje" - poinformowała nas Olga Pawlonka, menedżer ds. komunikacji na Europę środkową i wschodnią.

#BezpieczniWPolsce

Wakacyjna akcja Wirtualnej Polski ma na celu uświadomienie naszym czytelnikom, że lato które zazwyczaj kojarzy nam się z odpoczynkiem, może wiązać się także z niebezpieczeństwami.

Wypadki na drogach, burze, huragany, niepewne konstrukcje w miejscach publicznych, dziury w asfalcie, czy ciemne zaułki - o tym wszystkim będziemy pisać, czekamy tylko na Wasze zgłoszenia. Wysyłajcie swoje zdjęcia i nagrania na adres dziejesie.wp.pl bądź nasz profil na Facebooku @WP Dziejesie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d4deo7l
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4deo7l