Trwa ładowanie...
d22gc5o

Pekao: Jeśli przejęcie banku, to nieposiadającego portfela we frankach

Warszawa, 10.11.2015 (ISBnews) - Bank Pekao w kwestii ewentualnego nabycia banku w Polsce jest zainteresowany takim, który nie posiada portfela we frankach szwajcarskich i pozwoli na "dobry projekt działalności komercyjnej", poinformował prezes Luigi Lovaglio.

Share
d22gc5o

"To, co nas interesuje, to taki bank, który nie miałby portfela we frankach szwajcarskich. Który pozwoliłby nam również na stworzenie dobrego projektu działalności komercyjnej" - powiedział Lovaglio podczas konferencji prasowej.

"Jeszcze rok temu nikt nie mówił nawet o możliwości wyprowadzenia portfela franków szwajcarskich poza jakiś bank, więc trzeba mieć cierpliwość, czekać" - dodał.

Bank Pekao działa od ponad 80 lat i jest jednym z największych banków Europy Środkowo-Wschodniej. Dysponuje drugą co do wielkości siecią oddziałów (ponad 1000 placówek w całym kraju) oraz siecią ponad 4000 bezpłatnych bankomatów w Polsce i 20 000 w całej Europie. Od 1998 roku akcje Pekao są notowane na warszawskiej giełdzie. Bank od 1999 r. należy do włoskiej grupy UniCredit.

(ISBnews)

d22gc5o

Podziel się opinią

Share
d22gc5o
d22gc5o