Trwa ładowanie...

Pendolino za mniej niż 50 zł

49 złotych – tyle ma wynosić minimalna cena biletów na polskie Pendolino. Przejazdy tym pociągiem możliwe będą za półtora roku. A już w najbliższy poniedziałek - 12 sierpnia pociąg pojawi się we Wrocławiu. Przyjeżdża na testy, po których uzyska polski certyfikat bezpieczeństwa.

Pendolino za mniej niż 50 złŹródło: mat. pras.
d3c5gio
d3c5gio

49 złotych - tyle ma wynosić minimalna cena biletów na polskie Pendolino. Przejazdy tym pociągiem możliwe będą za półtora roku. A już w najbliższy poniedziałek - 12 sierpnia pociąg pojawi się we Wrocławiu. Przyjeżdża na testy, po których uzyska polski certyfikat bezpieczeństwa.

Pociąg kategorii EIC Premium rozpocznie kursowanie od grudnia 2014 r. Na przejazd tym pociągiem będą obwiązywały zniżki ustawowe, tak więc pasażerowie, którzy mają do niech prawo, np. studenci, mogą pojechać jeszcze taniej. 35 proc. pasażerów PKP Intercity to osoby korzystające z ulg ustawowych.

- Pociągi kategorii EIC Premium będą dla każdego. Sprzedaż biletów będzie bazowała na dynamicznym systemie sprzedaży, tak więc nie będzie jednej sztywnej taryfy, a ceny zaczynające się od 49 zł będą zależały od np. terminu zakupu, godziny przejazdu, popytu czy trasy - mówi Marcin Celejewski, członek zarządu PKP Intercity ds. handlowych.

W najbliższy poniedziałek pociąg przyjeżdża do Polski. Publiczność będzie miała okazję zobaczyć polskie Pendolino we Wrocławiu w samo południe. Po dwugodzinnej prezentacji skład EIC Premium pojedzie do Żmigrodu, gdzie na Torze Doświadczalnym Instytutu Naukowo-Badawczego Kolejnictwa rozpocznie testy dynamiczne. Działanie pociągu sprawdzone zostanie także podczas jazdy na liniach kolejowych.

d3c5gio
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3c5gio