Trwa ładowanie...
d1xmo79

Penta wezwała do sprzedaży 85,4 proc. akcji EMC Instytut Medyczny po 18,8 zł (opis)

28.05. Warszawa (PAP) - Soporto Invest i CareUp, podmioty z grupy Penta, wezwały do sprzedaży 7.111.435 akcji EMC Instytut Medyczny, stanowiących 85,4 proc. udziałów w kapitale i...

Share
d1xmo79

28.05. Warszawa (PAP) - Soporto Invest i CareUp, podmioty z grupy Penta, wezwały do sprzedaży 7.111.435 akcji EMC Instytut Medyczny, stanowiących 85,4 proc. udziałów w kapitale i 79,51 proc. głosów na WZ spółki. Cena zaproponowana w wezwaniu to 18,8 zł - poinformował pośredniczący w wezwaniu DI Investors i BM Alior Banku.

W wyniku wezwania wzywający razem ze swoją grupą kapitałową zamierza uzyskać 100 proc. akcji EMC Instytutu Medycznego.

Przyjmowanie zapisów w wezwaniu rozpocznie się 19 czerwca, a zakończy się 18 lipca.

d1xmo79

Jedynym podmiotem, który będzie nabywał akcje w wezwaniu, będzie spółka CareUp.

Podmioty z grupy Penta mają łącznie 14,6 proc. akcji EMC Instytutu Medycznego dających 20,49 proc. głosów na WZ spółki.

W komunikacie prasowym podano, że członkowie rodziny Gerber, posiadający pośrednio akcje EMC, zobowiązali się spowodować, aby podmioty przez nich kontrolowane odpowiedziały na wezwanie i złożyły zapisy obejmujące łącznie nie mniej niż 23,81 proc. akcji, reprezentujących łącznie nie mniej niż 27,32 proc. ogólnej liczby głosów w EMC.

"W wyniku realizacji powyższego zobowiązania oraz dzięki akcjom EMC posiadanym pośrednio przez fundusz Penta, niezależnie od jakichkolwiek dodatkowych akcji nabytych w ramach wezwania, będzie kontrolować 38,41 proc. akcji oraz 47,81 proc. głosów w EMC" - napisano.

d1xmo79

Piotr Gerber z Netskill Ltd. ma 35,53 proc. akcji EMC Instytutu Medycznego dających 44,45 proc. głosów na WZ spółki.

"EMC znajduje się w przełomowym momencie rozwoju. Spółka zdobyła wiodącą pozycję na rynku usług szpitalnych w Polsce. Dalszy wzrost wymaga znaczących inwestycji, bez których spółka nie będzie w stanie walczyć o pozycję lidera na konsolidującym się rynku usług medycznych. (...) Naszą intencją jest sfinansowanie długoterminowej strategii zakładającej wzrost organiczny oraz aktywny udział w konsolidacji rynku usług szpitalnych" - powiedział cytowany w komunikacie Eduard Matak, partner Penta Investments, zarządzający inwestycjami w sektorze opieki zdrowotnej.

"Zakładamy, że nasze zaangażowanie w EMC to inwestycja długoterminowa o horyzoncie przekraczającym 7 lat" - dodał. (PAP)

kam/ jtt/

d1xmo79

Podziel się opinią

Share
d1xmo79
d1xmo79