Trwa ładowanie...
d1jddve

PEP i KGHM TFI wybudują na potrzeby KGHM elektrownię biomasową o mocy 30-35 MW

09.02. Warszawa (PAP) - Polish Energy Partners (PEP) podpisał z KGHM TFI list intencyjny dotyczący realizacji przez PEP i fundusz inwestycyjny zamknięty zarządzany przez KGHM TFI...

d1jddve

09.02. Warszawa (PAP) - Polish Energy Partners (PEP) podpisał z KGHM TFI list intencyjny dotyczący realizacji przez PEP i fundusz inwestycyjny zamknięty zarządzany przez KGHM TFI projektu budowy i eksploatacji elektrowni biomasowej o mocy 30-35 MW pracującej na potrzeby grupy KGHM - podał PEP w komunikacie.

PEP podał, że rozpocznie prace mające na celu przygotowanie projektu do realizacji, a równocześnie strony ustalą szczegółowe zasady jego realizacji.

"O ile prace przygotowawcze potwierdzą atrakcyjność realizacji projektu, wówczas PEP i fundusz obejmą udziały w specjalnej spółce powołanej do realizacji projektu, a nowa elektrownia biomasowa powinna rozpocząć pracę na przełomie 2012 i 2013 roku" - napisano w komunikacie.

Budowa elektrowni dla grupy KGHM ma na celu zwiększenie niezależności energetycznej grupy KGHM oraz realizację strategii w zakresie produkcji energii ze źródeł odnawialnych.

"Zrealizowanie tego projektu przez PEP oznaczać będzie osiągnięcie korzyści z kolejnego projektu outsourcingowego opartego o zieloną energię i realizowanego dla wiodącego przedsiębiorstwa przemysłowego w Polsce" - napisano. (PAP)

pel/ jtt/

d1jddve
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1jddve