Trwa ładowanie...
dcb1ifd

Petrolinvest planuje warunkowe podwyższenie kapitału

10.03. Warszawa (PAP) - Petrolinvest planuje warunkowe podwyższenie kapitału o 400 - 600 mln zł poprzez emisję od 40 mln do 60 mln akcji serii G oraz emisję od 40 mln do 60 mln...

Share
dcb1ifd

10.03. Warszawa (PAP) - Petrolinvest planuje warunkowe podwyższenie kapitału o 400 - 600 mln zł poprzez emisję od 40 mln do 60 mln akcji serii G oraz emisję od 40 mln do 60 mln warrantów subskrypcyjnych uprawniających do objęcia akcji serii G, bez prawa poboru - poinformowała spółka w projektach uchwał na NWZA zaplanowane na 3 kwietnia.

Prawo do objęcia akcji serii G mogłoby być zrealizowane do 31 grudnia 2017 roku.

"Uchwalenie nowego kapitału zostałoby dokonane przede wszystkim w związku z koniecznością: pozyskania środków finansowych w celu dokończenia procesu opróbowania odwiertu na strukturze Shyrak i przekształcenia zasobów do kategorii potwierdzonych, zabezpieczenia środków finansowych na inwestycje oraz rozwój posiadanych przez Grupę Petrolinvest projektów związanych z gazem łupkowym i ropą łupkową, w tym w szczególności na finansowanie prac na koncesjach posiadanych przez spółki z Grupy Petrolinvest oraz zabezpieczenia realizacji potrzeb finansowych i inwestycyjnych spółki, m.in. w związku z redukcją jej zadłużenia oraz wypełnianiem zobowiązań wobec instytucji finansujących i innych podmiotów" - podano w komunikacie.

dcb1ifd

Petrolinvest poinformował ponadto, że zakłada możliwość przeprowadzenia jednej lub kilku ofert publicznych warrantów subskrypcyjnych oraz akcji serii G, kierowanych do inwestorów indywidualnych i instytucjonalnych, na preferencyjnych warunkach rynkowych.

"Oferta publiczna byłaby przeprowadzona w celu umożliwienia szerokiemu gronu inwestorów budowania wartości rynkowej spółki, jednakże w celu zapewnienia elastyczności i możliwości dostosowania się przez spółkę do warunków rynkowych, niezbędne jest wyłączenie prawa poboru dotychczasowych akcjonariuszy spółki" - dodano. (PAP)

jtt/

dcb1ifd

Podziel się opinią

Share
dcb1ifd
dcb1ifd