Trwa ładowanie...
d29rxx8

PFRON: organizacje pozarządowe mogą ubiegać się o dofinansowanie

Wnioski o dofinansowanie projektów,
dotyczących wejścia osób niepełnosprawnych na rynek pracy oraz
zwiększenia ich samodzielności, mogą zgłaszać do PFRON organizacje
pozarządowe i fundacje - poinformował Fundusz.

d29rxx8
d29rxx8

Środki przewidziane na konkurs wynoszą 30 mln zł. W ramach pierwszego konkursu organizowanego przez Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych dofinansowano ponad 500 zadań na łączną kwotę 110 mln zł.

W kwietniu planowane jest ogłoszenie kolejnego konkursu, który będzie dotyczył takich zadań jak szkolenie tłumaczy języka migowego, szkolenie psów przewodników, organizowanie imprez kulturalnych, sportowych, turystycznych i rekreacyjnych, prowadzenie kampanii informacyjnych, promowanie aktywności osób niepełnosprawnych, opracowywanie lub wydawanie publikacji.

Do tej pory działania prowadzone przez organizacje pozarządowe na rzecz osób niepełnosprawnych finansowane były przez PFRON w ramach kolejnych edycji programu "Partner".

Od 1 stycznia br. organizacje pozarządowe działające na rzecz osób niepełnosprawnych, mogą ubiegać się o dofinansowanie w ramach tzw. systemu zadań, związanych z rehabilitacją zawodową i społeczną. Zadania te są zlecane przez PFRON lub samorząd województwa lub powiatu.

d29rxx8
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d29rxx8