Trwa ładowanie...
d2y7z1b
08-03-2017 15:41

PGE analizuje cztery warianty technologiczne nowego bloku w ZEDO

Warszawa, 08.03.2017 (ISBnews) - Polska Grupa Energetyczna (PGE) analizuje cztery możliwe technologii dla nowego bloku w Zespole Elektrowni Dolna Odra (ZEDO), poinformował prezes Henryk Baranowski. Analizy powinny zakończyć się do połowy roku.

d2y7z1b
d2y7z1b

"Prowadzimy analizy co do wielkości i technologii bloku lub bloków, które będziemy budować w Dolnej Odrze. Analizy będą do połowy roku. Wtedy też będą podejmowane decyzje, kiedy i w jakiej technologii będziemy to robić" - powiedział Baranowski podczas konferencji prasowej.

Dodał, że rozważane są cztery możliwości: duoblok - w ocenie prezesa, bardzo trudna technologicznie do przeprowadzenia; blok ultrakrytyczny; blok multipaliwowy lub zgazowanie węgla.

Prezes powiedział, że wybór będzie uzależniony m.in. od wymogów Polskich Sieci Elektroenergetycznych (PSE) w zakresie elastyczności w tym regionie kraju.

"PSE prowadzi odrębne analizy, bo musi połączyć kilka czynników, które są dla nich istotne" - dodał Baranowski.

Udział Grupy PGE w produkcji energii elektrycznej w Polsce wynosi ok. 40%, natomiast w rynku dystrybucji energii elektrycznej ok. 26%. Spółka jest notowana na GPW od 2009 r.

(ISBnews)

d2y7z1b
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2y7z1b