Trwa ładowanie...
d2ac6p7

PGE przygląda się aktywom EdF i Engie wystawionym na sprzedaż w Polsce

Warszawa, 06.07.2016 (ISBnews) - Polska Grupa Energetyczna (PGE) przygląda się wystawionym na sprzedaż w Polsce aktywom energetycznym, nie deklaruje jednak zainteresowania ich zakupem, poinformował wiceprezes ds. finansowych Emil Wojtowicz, pytany o ewentualne zainteresowanie PGE aktywami EdF i Engie.

Share
d2ac6p7

"Rozważamy różne okazje. Patrzymy też na te aktywa" - powiedział Wojtowicz dziennikarzom, zapytany o wystawione na sprzedaż aktywa EdF i Engie w Polsce.

Nie potwierdził jednak zainteresowania spółki ich zakupem.

Dodał, że wypłata niższej niż planowana dywidendy nie oznacza zwiększenia środków na inwestycje.

"Nie traktujemy tego tak, że jak mamy więcej pieniędzy, to musimy je wydać" - powiedział.

d2ac6p7

W kwietniu br. "Puls Biznesu" podał, że francuski koncern Engie wystawił na sprzedaż swoje aktywa, z których największym jest Elektrownia Połaniec. Według informacji gazety, cenę wywoławczą za Elektrownię Połaniec ustalono na 500 mln euro.

Na początku czerwca br. CEZ podał, że złożył wstępną ofertę na osiem elektrociepłowni EdF w Polsce. EDF ma 10-proc. udział w rynku energii elektrycznej i 15-proc. udział w rynku ciepła sieciowego w Polsce.

Grupa kapitałowa PGE jest liderem sektora z ok. 40-proc. udziałem w rynku wytwarzania konwencjonalnego, 30-proc. w sprzedaży dla klientów końcowych (5,2 mln odbiorców indywidualnych i biznesowych) oraz ok. 12-proc. w OZE. Spółka jest notowana na GPW od 2009 r.

(ISBnews)

d2ac6p7

Podziel się opinią

Share
d2ac6p7
d2ac6p7